DOLAR 31,4093 % 0.13
EURO 34,1095 % 0.13
GRAM ALTIN 2.103,16 % 0,10
ÇEYREK A. 3.438,67 % 0,10
BITCOIN 1.989.344 1.791
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

BÜYÜKŞEHİR DEPREME HAZIR

YENİ ALINAN ARAÇLAR TANITILDI

DEPREME KARŞI TAM DONANIMLI ARAÇLAR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından depreme hazırlık kapsamında alınan ekipmanların teslim töreni yapıldı. Sahil dolgu alanda yapılan törende depreme hazırlık amacıyla alınan yeni araçlar incelendi.

 Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları yapıldı ve alınan araçlar tanıtıldı. Yeni alınan 25 adet konteyner sabit  wc, 2 adet seyyar aşevi ve 2 adet seyyar wc-duş ile deprem hazırlıkları arttırıldı.

Törende ilk önce deprem risk yönetimi ve kentsel iyileştirme Daire Başkanı Sevim Avcı Yener, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ve daire başkanlığının deprem konusunda yaptığı hazırlık çalışmalarından bahsetti.

25 ADET KONTEYNER SABİT WC-DUŞ ALINDI

 

Daha sonra konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak deprem konusunu gündemimizde tutmaya devam ediyoruz.

Geride bıraktığımız 9,5 yılda deprem risklerini azaltma konusunda büyük mesafe kaydettik.

Planlama çalışmalarından zemin etüdüne, coğrafi bilgi sistemi uygulamalarından gözlem istasyonları yapımına, kentsel dönüşümden bina performans analizlerine, eğitim faaliyetlerinden afet toplanma ve barınma alanları oluşturulmasına kadar çok geniş bir yelpazede projeler gerçekleştirdik. İlgili bakanlıklarımızla, Trakya Belediyeler Birliğimize üye belediyelerimizle ve meslek odalarımızla iş birliği içerisinde halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Olası afetlerden sonra hizmet vermek üzere toplam 25 adet konteyner sabit  WC-duş alımı, 2 adet seyyar aşevi ve 2 adet seyyar WC-Duş alımı gerçekleştirdik.

Ayrıca içlerinde arama kurtarma ve kişisel donanım malzemeleri bulunan toplam 25 adet deprem arama kurtarma konteynırları satın aldık ve tüm ilçelerimizde stratejik bölgelerde konumlandırdık.” şeklinde konuştu.

“25 ADET DEPREM ARAMA KURTARMA KONTEYNERİ SATIN ALDIK”

 

12 adet çok maksatlı müdahale aracı ve 11 adet dar alanlara müdahale aracı alarak hizmete sunulduğunu söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Tüm ilçelerimize kırıcı, kesici ve ayırıcı arama kurtarma ekipmanları kazandırdık. 3 adet 30 metrelik merdivenli itfaiye aracı, 12 adet çok maksatlı müdahale aracı, 11 adet dar alanlara müdahale aracı alarak hizmete sunduk. 8 adet çok maksatlı müdahale aracı ile 3 adet merdivenli aracın satın alımlarını gerçekleştirdik. Söz konusu araçlar teslimat sürecindedir.

Uygun görülen afet toplanma alanlarına elektrik panosu kurulumu yaptık ve afet sonrasında jeneratörlerle çalışabilecek şekilde hazırlıklarımızı gerekleştirdik. Afet sonrasında yaşam alanı ve soğuk hava deposu olarak kullanılacak konteynırları temini için Asyaport ile protokol imzaladık. Gönüllü arama kurtarma ekipleri oluşturduk. 14 adet uydu telefonu alarak her ilçenin itfaiye istasyonuna 1 adet olacak şekilde dağıttık. Güzel Tekirdağ’ımızda deprem riskini azaltmaya yönelik çalışmalarımıza bundan sonra da aynı ciddiyet ve kararlılıkla devam edeceğiz. “diyerek sözlerini tamamladı. Açılış konuşmalarının ardından deprem konteynırları ve alınan tam donanımlı seyyar araçlar incelendi.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

YENİ ALINAN ARAÇLAR TANITILDI DEPREME KARŞI TAM DONANIMLI ARAÇLAR Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından depreme hazırlık kapsamında alınan ekipmanların teslim töreni yapıldı. Sahil dolgu alanda yapılan törende depreme hazırlık amacıyla alınan yeni araçlar incelendi.  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları yapıldı ve alınan araçlar tanıtıldı. Yeni alınan 25 adet konteyner sabit  wc, […]

10 Kasım 2023 - 11:35