DOLAR 32,8345 % 1.01
EURO 35,3594 % 1.02
GRAM ALTIN 2.470,57 % 1,56
ÇEYREK A. 4.039,38 % 1,56
BITCOIN 65.949,09 1.284
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 32°

Büyükşehirden spora dev destek

Geniş hizmet yelpazesi ve sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde il genelinde yaptığı vizyoner yatırımlar, hayata geçirdiği projeler ve kente kazandırdığı dev tesislerle Tekirdağ’ı bir marka kent haline getirme yolunda hızla ilerleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saray ilçesinde bir tesisi daha vatandaşların hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Saray Spor Kompleksi’nin temel atma programı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

Saray ilçesi Ayaspaşa Mahallesi’nde yapımına başlanan533 seyirci kapasitelitesis 2.067 metrekareinşaat alanına sahip olacak. 71 milyon 745 bin 600 TL yatırım bedeliyle inşa edilecek spor salonu üç farklı birimden oluşuyor. Oyun alanının yer aldığı ana birimin kısa kenarlarına bitişik sporcu, hakem ve antrenör soyunma odalarını içeren birim ile seyirci fuaye ve WC-lavaboların yer aldığı ikinci bir birim yer alıyor. Tesisin projesinde engelli sporcu ve engelli seyirciler ayrıca düşünülmüş olup mekânlara ulaşımları rahatlıkla sağlanacak şekilde uygulamalar yapılacak. Seyirci ve sporcular için düzenlenmiş iki ayrı girişin yanı sıra yangın kaçışına avantaj sağlayan acil çıkış kapısı da yer alacak.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “SPORUN, SPORCULARIMIZIN VE KULÜPLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Temel atma programında bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak sporun, sporcularımızın ve kulüplerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Geride bıraktığımız 9 yılda Tekirdağ tarihinin en büyük spor tesisi yatırımlarına imza attık. Bugün, spor tesislerimize bir yenisini daha eklemek için hep birlikte büyük bir adım atıyoruz. Saray ilçemizin sportif yaşamına değer katmak için büyük ve modern bir proje hazırladık. 533 seyirci kapasiteli Saray Spor Kompleksimiz, 2.067 metrekarelik inşaat alanına sahiptir. Tesisimiz, sporcularımızın ve takımlarımızın antrenman ve maçlarını en iyi koşullarda yapabilmelerine imkân sağlayacaktır. Bu tesisimizde ilimizi bölgesel, ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarıyla temsil edecek sporcuların yetişeceğine yürekten inanıyorum. Bugün temelini attığımız tesisimizi en kısa zamanda tamamlayarak hizmete açmayı hedefliyoruz.” dedi.

Temel atma töreninde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal proje ile ilgili teknik bilgiler paylaşırken, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Saray ilçesine kazandırılan bu hizmetin önemine değindi ve başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Büyük bir coşkuyla gerçekleşen Saray Spor Kompleksi’nin Temel Atma Töreni, konuşmaların ardından temel betonunun atılması ile son buldu. Haber Merkezi

Geniş hizmet yelpazesi ve sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde il genelinde yaptığı vizyoner yatırımlar, hayata geçirdiği projeler ve kente kazandırdığı dev tesislerle Tekirdağ’ı bir marka kent haline getirme yolunda hızla ilerleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saray ilçesinde bir tesisi daha vatandaşların hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Saray Spor Kompleksi’nin temel atma programı görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Saray ilçesi Ayaspaşa […]

07 Kasım 2023 - 16:59