DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.136,32 -0.163
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

CHP Tekirdağ’da dengeler değişecek

YÜCEER’İN ETKİLİ İSİM OLMASI BEKLENİYOR

CHP İstanbul il başkanlığını değişimcilerin adayı Özgür Çelik’in kazanmasıyla birlikte Tekirdağ’da da partideki dengelerin değişeceği belirtiliyor. İstanbul’daki zaferle birlikte genel başkanlığa bir adım daha yaklaşan CHP Grup Başkanı Özgür Özel’e en yakın isimlerden olan CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Candan Yüceer’in Tekirdağ’da daha etkin olması bekleniyor.

CHP önceki dönem Tekirdağ milletvekili ve PM Üyesi Candan Yüceer’in, Özgür Özel’in genel başkanlığı kazanması durumunda Tekirdağ siyasetinde daha etkin olması bekleniyor. Değişimcilerin adayı olan Özgür Özel’e en yakın isimlerden olan Yüceer, uzun bir süredir partide değişimi savunan isimler arasında yer alıyor. CHP Tekirdağ il Kongresi’nde yaptığı konuşmada da değişime vurgu yapan Yüceer, “Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu çok seviyorum, ancak şehrimi, ülkemi, partimi daha çok seviyorum” yaklaşımıyla değişimin Tekirdağ’da öncülüğünü yapıyor.

İSTANBUL İL KONGRESİNE KATILDI

CHP’li Yüceer, önceki gün yapılan CHP İstanbul İl Kongresi’ne de katılarak değişimcilerin adayı Özgür Çelik’e destek verdi. Yüceer, “Partimizin İstanbul İl Başkanı seçilen Sn. Özgür Çelik’i tebrik ediyorum. Gençlik kazandı, umut kazandı, nezaket kazandı. İstanbul’u tekrar kazanacağız. Türkiye’yi kazanacağız. Hep birlikte kazanacağız!” sözleriyle değişimcilerin İstanbul zaferini kutladı.

YÜCEER: ÖZGÜR ÖZEL’İ DESTEKLİYORUM

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen CHP Diyarbakır İl Kongresi’ne de Özgür Özel ile birlikte katılan Yüceer, Özel’in genel başkan seçilebilmesi için aktif çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Yüceer, Özel’in genel başkanlığa adaylığını açıklamasının hemen ardından yaptığı paylaşımda, “Bugün umutsuzluk ve karamsarlık kuşatmasını aşacak ilk adımı attık. Genel Başkan Adayımız Sn Özgür Özel’in partimize ve ülkemize yaptığı çağrıyı büyük bir heyecan ve umutla destekliyorum. CHP değişirse, Türkiye değişir! Yolun, yolumuz açık olsun,yol arkadaşım Özgür Özel! Seninle bu aydınlık yolu yürümek benim için onurdur” ifadelerini kaydetmişti.

DEĞİŞİMCİLER TEKİRDAĞ’DA ADAY ÇIKARMAMIŞTI

CHP Tekirdağ İl Kongresi’nde değişimcilerin aday çıkarmaması ve seçimlerin çarşaf liste ile yapılması yönündeki taleplerinin kabul edilmemesi nedeniyle genel merkeze yakınlığıyla bilinen liste seçimi kazanmıştı. CHP PM üyesi Candan Yüceer, Tekirdağ il kongresinde yaptığı konuşmada, değişime dikkat çekmiş, isim vermeden bazı partililerin kendisine yönelik yaptığı ayrımcılığa sert tepki göstermişti. Habertrak/Bülent Kutlutürk

YÜCEER’İN ETKİLİ İSİM OLMASI BEKLENİYOR CHP İstanbul il başkanlığını değişimcilerin adayı Özgür Çelik’in kazanmasıyla birlikte Tekirdağ’da da partideki dengelerin değişeceği belirtiliyor. İstanbul’daki zaferle birlikte genel başkanlığa bir adım daha yaklaşan CHP Grup Başkanı Özgür Özel’e en yakın isimlerden olan CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Candan Yüceer’in Tekirdağ’da daha etkin olması bekleniyor. CHP önceki dönem Tekirdağ […]

10 Ekim 2023 - 12:10