DOLAR 32,2348 % 0.17
EURO 35,0579 % 0.17
GRAM ALTIN 2.503,39 % -0,28
ÇEYREK A. 4.093,04 % -0,28
BITCOIN 71.079,99 6.586
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 17°

Etnospor etkinlik tırı Süleymanpaşa’da

 

Dünya Etnospor Konfederasyonu’nun geleneksel oyunların tanıtıldığı gezici oyun tırı Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde çocuklarla ve gençlerle buluştu.

Tekirdağ Valiliği karşısındaki belediye otoparkı üzerinde tanıtılan Etnospor etkinlik tırında; marş güreşi, okçuluk, ok savaşları, masa oyunları, çömlek oyunu, salıncak ile mangala gibi etkinlikler düzenlendi.

Çocuk ve yetişkinler etkinliklere katılarak, geleneksel sporları ve oyunları deneyimleme fırsatı buldular. Etkinliklerin sonunda çocuklara boyama kitabı ve değişik hediyeler verildi.

Dünya Etnospor Federasyonu’nun hazırladığı geleneksel oyun tırında gönüllerince vakit geçiren çocukların mutluluğu ise yüzlerine yansıdı. Yay gerip ok atan çocuklar, geleneksel oyunlarla da keyifli dakikalar geçirdi. Çocuklar, tırın kendileri ile buluşmasına vesile olanlara teşekkür etti. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

  Dünya Etnospor Konfederasyonu’nun geleneksel oyunların tanıtıldığı gezici oyun tırı Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde çocuklarla ve gençlerle buluştu. Tekirdağ Valiliği karşısındaki belediye otoparkı üzerinde tanıtılan Etnospor etkinlik tırında; marş güreşi, okçuluk, ok savaşları, masa oyunları, çömlek oyunu, salıncak ile mangala gibi etkinlikler düzenlendi. Çocuk ve yetişkinler etkinliklere katılarak, geleneksel sporları ve oyunları deneyimleme fırsatı buldular. Etkinliklerin […]

10 Kasım 2023 - 11:38