DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

“FİLİSTİN YALNIZ DEĞİL”

TEKİRDAĞ’DA İSRAİL PROTESTOSU

 

“KATİL İSRAİL”

 

 

“SOYKIRIMA HAYIR”

İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırılar,  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Cuma namazı sonrası sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından protesto edildi.

Tekirdağ Valiliği karşısındaki katlı otopark üzerinde toplanan vatandaşlar; “Müslüman uyuma, kardeşine sahip çık”, “Katil İsrail, soykırıma hayır” ve “Filistin’e destek, siyonizme lanet” sloganları attılar.

İsrail güçlerinin Gazze’de El-Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlediği hava saldırısı ve devam eden saldırıları nedeniyle Cuma namazı sonrası yurt genelinde olduğu gibi Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde de vatandaşlar toplanarak İsrail’i protesto ettiler.

Grup adına söz alarak konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Tekirdağ Başkanı Süleyman Çalışkan, “İsrail korkusu her tarafı, her bünyeyi sarmış gibi görülse de bu bir psikolojik sınırdır. Terörist dedikleri askeri disiplinle savaşırken, devlet dedikleri terörizm yapıyor. Ama ne yazık ki dünya susuyor. Ne yazık ki Müslümanlar susuyor. Tepki için İsrail’in sanki hastaneyi bombalaması gerekiyordu sanki.” diye konuştu.
“GAZZE ŞERİDİ İNSAFSIZ BİR ABLUKA ALTINDA”

Daha sonra konuşan AK Parti İl Başkanı Ali Gümüş; “Bugün yaşadığımız tüm olayların temelinde İsrail’in Filistinlere reva gördüğü insafsız abluka politikasıdır. Gazze Şeridi ! 10 km’ye 40 km ebatlarında bir kara parçası. Düşünün! Enine gitseniz 10 km boyuna gitseniz 40 km Gazze şeridinin toplam yüzölçümü 365 kilometrekare. Daha iyi anlaşılabilmesi için, Tekirdağ’ımızın 20’de birine denk gelen bir arazi üzerinde 3 milyona yakın bir nüfus yaşamakta ve buradan hiçbir şekilde çıkamamaktasınız. Denize açılıp balık dahi tutmanız mümkün değil tamamen bir açık hava hapishanesindesiniz elektrik, su, ilaç, gıda gibi tüm temel ihtiyaçlarınız sizi bir kaşık suda boğmaya çalışan İsrail’in kontrolünde gelebiliyor. Tüm dünya Hamas’ın fiillerini konuşuyor kimse bu eylemlerin temelinde neyin yattığını sorgulamıyor.” İfadelerini kullandı.

“BATI ŞERİA’DA HER GÜN MASUM ÇOCUKLAR ÖLDÜRÜLÜYOR”

Müslümanların uğradığı zulme dikkat çeken AK Parti İl Başkanı Ali Gümüş; “Kimse Hamas’ın olmadığı Batı Şeria’da neden her gün çocuk öldürüldüğünü sorgulamıyor. Müslümanlarla olan kavgasında İsrail’in gücü diasporasının, yani tüm dünya Yahudilerin olağanüstü destek ve dayanışmasının sonucudur. Bizim zaafımızın sebebi ise tam tersi, bölünmüşlüğümüzün, yetersiz destek ve bazı durumlarda da açık anlaşmazlığın sonucudur. İşte burada birlik, bölünmüşlüğün karşısındadır. Kudüs’ün yarın sadece Müslüman şehir olması için değil, onun yeniden herkese açık olması ve adil bir şekilde yönetilmesi için bizim güçlü olmamız gereklidir.” diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından Filistin’de hayatını kaybedenler için dua edildi, Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

TEKİRDAĞ’DA İSRAİL PROTESTOSU   “KATİL İSRAİL”     “SOYKIRIMA HAYIR” İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırılar,  Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Cuma namazı sonrası sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından protesto edildi. Tekirdağ Valiliği karşısındaki katlı otopark üzerinde toplanan vatandaşlar; “Müslüman uyuma, kardeşine sahip çık”, “Katil İsrail, soykırıma hayır” ve “Filistin’e destek, siyonizme lanet” sloganları attılar. İsrail güçlerinin Gazze’de […]

22 Ekim 2023 - 13:29