DOLAR 32,8011 % 0.91
EURO 35,3624 % 0.99
GRAM ALTIN 2.466,14 % 1,38
ÇEYREK A. 4.032,13 % 1,38
BITCOIN 66.335,99 1.369
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 32°

“Filistin’de soykırım suçu işleniyor”

 

Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından İsrail’in Filistin’de işlediği insanlığa karşı suçlar nedeniyle Tekirdağ Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunuldu.

Suç duyurusunda bulunulması sonrası Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Halil İbrahim Kart, partililerle birlikte adliye önünde basın açıklamasında bulundular.

İl Başkanı Halil İbrahim Kart; “Tarihin en büyük yıkım ve soykırımlarından birine şahit oluyoruz. Gazze’de gözlerimizin önünde katliamlar yapılıyor. Bebeklerin, çocukların parçalanmış bedenleri yüreğimizi yakıyor.” diyerek İsrail’in Filistin’de soykırım yaptığını ifade etti.

“GAZZE’DE GÖZLERİMİZİN ÖNÜNDE KATLİAMLAR YAPILIYOR”

İsrail’in Filistin’de soykırım yaptığını söyleyen Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Halil İbrahim Kart; “Bugün burada İsrailli yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunmak için toplanmış bulunmaktayız.

Tarihin en büyük yıkım ve soykırımlarından birine şahit oluyoruz. Gazze’de gözlerimizin önünde katliamlar yapılıyor. Bebeklerin, çocukların parçalanmış bedenleri yüreğimizi yakıyor. Bütün dünya otuz yedi gündür Siyonist İsrail’in hukuk tanımaz ve had bilmez zulmüne karşı sessiz kalıyor. Bu sessizlik artık katil İsrail’e ikrar mahiyetinde bir desteğe dönüşüyor ve gün ABD’nin başını çektiği İsrail destekçisi batılı ülkeler bu vahşet karşısında bile siyonistleri kınamaktan imtina etmiş, saldırının faili hakkında saptırıcı açıklamalar yapmıştır. Üstelik ABD, bizzat İsrail’e giderek açıkça destek vermiş, soykırımda kullanılan silahları İsrail’e göndermeye devam edeceklerini utanmazca beyan etmiştir. Soykırımcı devlet kendisine verilen şartsız ve kayıtsız desteği fırsata dönüştürmüş ve bütün dünyanın dehşet verici bir geçtikçe zulmünün şiddetini arttırmasına neden oluyor ABD’nin başını çektiği İsrail destekçisi batılı ülkeler bu vahşet karşısında bile siyonistleri kınamaktan imtina etmiş, saldırının faili hakkında saptırıcı açıklamalar yapmıştır. Üstelik ABD, bizzat İsrail’e giderek açıkça destek vermiş, soykırımda kullanılan silahları İsrail’e göndermeye devam edeceklerini utanmazca beyan etmiştir. Soykırımcı devlet kendisine verilen şartsız ve kayıtsız desteği fırsata dönüştürmüştür. Bu vahşet Filistin halkı için yeni bir şey değil. İnsanlığın yalnız bıraktığı Filistin bu şok edici katliamları 75 yıldır yaşamaktadır.” diye konuştu.

“GAZZE’DE 2 BUÇUK MİLYON İNSAN ZİNDAN HAYATI YAŞIYOR”

 

Filistinlilerin evlerini ve mallarını gasp edildiğini ifade eden Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Halil İbrahim Kart; “Aslında sadece bugün değil 75 yıldır bitmeyen bir katliam yaşanıyor. Mescid-i Aksa’nın mahremiyeti 1948’den beri çiğneniyor. Barış şehri olan Kudüs 75 yıldır mahzun. Yerleşimci çeteler her gün Filistinlilerin evlerini ve mallarını gasp ediyor. 16 yıldır boykot altındaki Gazze’de 2 buçuk milyon insan zindan hayatı yaşıyor, Siyonizm’i şımartan, kendileri de soykırım ve kan üzerine kurulu olan Batılı devletler, zalimi mazlum, mazlumu da zalim göstermek için canhıraş bir şekilde ellerinden geleni yapıyor. İsrail’in bu vahşi saldırıları, uluslararası hukuku ve insan haklarını açık bir şekilde ihlal etmektedir. Sivil halkın yaşam hakkı, güvenliği her zaman ki gibi hiçe sayılmaktadır. Bu barbarca saldırılar, Soykırımcı İsrail’in hadsizliğini ve hukuksuzluğunu bir kez daha ortaya koymaktadır.

Gazze başta olmak üzere bütün Filistin yıllardır insani krizin pençesinde olan bir ülkedir. İsrail’in bu saldırıları, bölgedeki acıyı, yıkımı ve çaresizliği daha da artırmaktadır. Kadınlar, çocuklar ve yaşlılar dâhil olmak üzere;  masum sivillerin ölümüne neden olan bu vahşetin sorumluları acilen adalet önünde hesap vermelidir. Maalesef bütün dünya bu katliamlar karşısında gözlerini kapamakta, kulağının üzerine yatmaktadır. Onlar istiyorlar ki Filistin halkı; Katliama uğrasa da sussun. Sürülse de itiraz etmesin. Yok, edilirken direnmesin. Kutsalları çiğnenirken, hastaneleri, okulları, camileri bombalanırken kaderlerine razı olsunlar.” diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Gülçin Kıyıcı

 

  Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından İsrail’in Filistin’de işlediği insanlığa karşı suçlar nedeniyle Tekirdağ Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusunda bulunulması sonrası Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Halil İbrahim Kart, partililerle birlikte adliye önünde basın açıklamasında bulundular. İl Başkanı Halil İbrahim Kart; “Tarihin en büyük yıkım ve soykırımlarından birine şahit oluyoruz. Gazze’de gözlerimizin önünde […]

17 Kasım 2023 - 11:17