DOLAR 31,9436 % 1.02
EURO 34,6201 % 0.86
GRAM ALTIN 2.123,42 % 1,07
ÇEYREK A. 3.471,80 % 1,07
BITCOIN 1.996.404 2.48
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

GRİP VAKALARI ARTTI

ACİL SERVİS DOLUP TAŞTI

 

EN ÇOK YAŞLILAR VE ÇOCUKLAR BAŞVURDU

Türkiye genelinde etkili olan hava değişikliği vatandaşları hasta ediyor. Grip salgını ve soğuk algınlığı nedeniyle hastanelerin acil servisleri doldu taştı.

Hava değişikliği nedeniyle gribal enfeksiyona yakalanan vatandaşlar, soluğu hastanelerde aldı.
Soğuk ve dengesiz hava şartlarının yaşandığı Tekirdağ’da çok sayıda vatandaş hastanelerin acil servislerine akın etti. Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi acil servisinde müracaatlar nedeniyle yoğunluk yaşandı. Özellikle akşam saatlerinde acil servisinde çocuk ve yaşlı hasta yoğunluğu yaşandığı gözlendi. Grip salgını nedeniyle kendini korumak isteyen bazı vatandaşların maske takmaya başladı.

“KORUYUCU MASKE TAKIYORUM”

Gripten korunmak için yüzünde maskeyle dolaştığını ifade eden bir vatandaş; “Grip salgını var, üstelik çeşitleri de çok fazla. Alabileceğim başka virüsler olduğu için kendimi korumak adına koruyucu maske takıyorum. Tüm kalabalık yerlerde korunmaya ihtiyaç duyuyorum. İnsanlar birbirinin üzerine öksürüyor, hapşırıyor ve mesafeyi korumuyorlar.” diye konuştu.

“ÇEVREMDEKİ HERKES HASTA”

Bir hasta yakını ise; “Çevremdeki herkes hasta. Acil serviste yoğunluk var. Gripten korunmak için çeşitli yolları denesek te hava değişiklikleri nedeniyle yakalanabiliyoruz.” dedi. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

ACİL SERVİS DOLUP TAŞTI   EN ÇOK YAŞLILAR VE ÇOCUKLAR BAŞVURDU Türkiye genelinde etkili olan hava değişikliği vatandaşları hasta ediyor. Grip salgını ve soğuk algınlığı nedeniyle hastanelerin acil servisleri doldu taştı. Hava değişikliği nedeniyle gribal enfeksiyona yakalanan vatandaşlar, soluğu hastanelerde aldı. Soğuk ve dengesiz hava şartlarının yaşandığı Tekirdağ’da çok sayıda vatandaş hastanelerin acil servislerine akın […]

20 Aralık 2023 - 14:14