DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.196,00 -0.031
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

İŞTE KİRA GERÇEĞİ!

EMLAKÇIDAN AL HABERİ!

 

MAHALLE MAHALLE KİRA FİYATLARI

 

SÜLEYMANPAŞA’DA EN YÜKSEK KİRA NEREDE?

 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, özellikle büyükşehirlerde kira fiyatlarının düştüğünü açıklamasının ardından Tekirdağ Süleymanpaşa’yı mahalle mahalle araştırdık.

 

Bakan Mehmet Şimşek’in açıklamasının aksine Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesindeki ev kiralarında herhangi değişiklik olmadığı görüldü.

Gerek ilanların yer aldığı sitelerde, gerekse Süleymanpaşa ilçesindeki emlakçılardan alınan bilgilerde ev kiralarında değişiklik olmadığı belirtildi. Emlakçılar, ev kiralarında düşüş olmadığını, sadece piyasada durgunluk yaşandığını söylediler.

 

EV SAHİBİ- KİRACI SORUNLARI ÇÖZÜLEMEZ HALE GELDİ

 

Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde de ev kiraları son dönemde uçuk seviyeye ulaştı. Ev sahipleri ile kiracılar arasında büyük sorunlar yaşanmasına neden olan enflasyona bağlı kira artışları çözülemez hale geldi. Yıllık yüzde 25 kira artışına uymayan ev sahipleri ile kiracılar arasında sorunlar derinleşti. Mahkemeye başvuran ev sahibi sayısı arttı. Mahkeme öncesi başvurulması gereken arabulucuk hizmeti de beklenildiği gibi çözüm olmadı.

EN YÜKSEK KİRALAR HÜRRİYET MAHALELSİ’NDE

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde en yüksek kiraların Hürriyet Mahallesi’nde olduğu gözlendi. Hürriyet Mahallesi’nde 3+1 bir daire için istenen kira ücreti 13-20 bin TL arasında. Hürriyet Mahallesi’ndeki bazı lüks dairelerde ise bu rakam 20 bin TL’yi aştı. Böylelikle Süleymanpaşa ilçesinde en yüksek kira artışları Hürriyet Mahallesi’nde yaşandı.

MAHALLE MAHALLE KİRA ÜCRETLERİ

3+1 dairelerin mahalle mahalle fiyatları şehrin önde gelen emlakçılarından alınan bilgilere göre listelendi.

100 Yıl Mahallesi’nde 3+1 bir daire için istenen kira ücreti 10-15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Çınarlı Mahallesi’nde 8-12 bin TL, Çiftlikönü Mahallesi’nde 8-12 bin TL, Ertuğrul Mahallesi’nde; 10-15 bin TL, Yavuz Mahallesi’nde; 8-12 bin TL, Altınova Mahallesi’nde; 8-12 bin TL aralığında fiyat belirlendi.

 

1+1 DAİRENİN KİRASI 15 BİN TL’YE DAYANDI

Genellikle 1+1 dairelerin bulunduğu ve öğrencilerin tercih ettiği Değirmenaltı Mahallesi’nde 1+1 dairenin aylık kirası 10-15 bin TL’ye ulaştı. Bir diğer 1+1 dairelerin tercih edildiği Cumhuriyet Mahallesi’nde ise kira ücreti 10-15 bin TL’ye dayandı.

Süleymanpaşa ilçesi esnaflarından bir emlakçı, kira fiyatlarının düşmediğini, sadece piyasada bir durgunluk yaşandığını ifade etti. Habertrak/Salih Aydın

 

 

 

 

 

 

 

EMLAKÇIDAN AL HABERİ!   MAHALLE MAHALLE KİRA FİYATLARI   SÜLEYMANPAŞA’DA EN YÜKSEK KİRA NEREDE?   Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, özellikle büyükşehirlerde kira fiyatlarının düştüğünü açıklamasının ardından Tekirdağ Süleymanpaşa’yı mahalle mahalle araştırdık.   Bakan Mehmet Şimşek’in açıklamasının aksine Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesindeki ev kiralarında herhangi değişiklik olmadığı görüldü. Gerek ilanların yer aldığı sitelerde, gerekse Süleymanpaşa […]

14 Aralık 2023 - 15:30