DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

KATLİAMIN ACISI HÂLÂ TAZE

SORUMLULAR HAKKINDA GEREĞİ YAPILMADI

103 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Eğitim İş Tekirdağ 1 Nolu Şube Başkanı Barış Özer, 10 Ekim 2015’te Ankara garı katliamının failleri ve sorumlularının yargılanması gerektiğini söyledi.

Katliamın gerçek faillerine ulaşılamadığına dikkat çeken Eğitim İş Tekirdağ 1 Nolu Şube Başkanı Barış Özer; “Yargı süreci gerçek faillere asla ulaşmayan, ailelerin ve toplumun acısını pekiştiren bir şekilde devam etti. Anayasal güvence altındaki gösteri ve yürüyüş hakkını kullanan binlerce insanın, ülkenin başkentinde uğradığı bu saldırı hiçbir yanıyla gerçek bir adalet terazisine koyulmadı. O yüzden 10 Ekim tarihi, hâlâ toplumun vicdanında yara, gözünde yaştır. Bu yaraya merhem olacak tek şey ise kuşkusuz adalettir. “diye konuştu.

“YÜREĞİMİZDE SARILMAYACAK YARALAR AÇILDI”

 

İş Tekirdağ 1 Nolu Şube Başkanı Barış Özer, 103 kişinin öldüğü Ankara saldırısının aydınlatılmadığını ifade ederek; Bugün Türkiye’nin yakın geçmişte yaşadığı en karanlık, en acı olaylardan birinin yıl dönümü. 10 Ekim 2015’te, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen binlerce insan, Ankara Tren Garı önünde “barış” talebiyle bir araya geldi. Ancak, bu barışçıl miting, şeriatçı terör örgütü IŞİD’in gerçekleştirdiği iki intihar saldırısıyla kanlı bir katliama dönüştü. Saldırılarda 103 kişi hayatını kaybetti, 580 kişi yaralandı, yüreğimizde sarılmayacak yaralar açıldı, tüm toplumda hiç geçmeyecek bir travma oluştu. Bu hain saldırı kadar, sonrasında yaşananlar da hafızalarımıza silinmeyecek şekilde kazındı. Laik bir Cumhuriyet’i Ortadoğu’nun azılı teröristleri için dinlenme tesisi haline getiren, onları Başkentimizin kalbine hançer sokabilecek kadar ülkemizi/insanımızı savunmasız bırakan politikaların sahipleri hesap vermedi. Planlı bir miting olduğu halde, büyükşehirlerde düzenlenen tüm mitinglerin aksine 10 Ekim sabahında mitingin giriş-çıkış alanlarında neden arama yapılmadığı aydınlatılmadı. Bombalı saldırı sonrasında yaralılara ve onların başında yardım bekleyen yurttaşlara biber gazı sıkılmasının, polis araçlarının ablukası nedeniyle ambulansın çok yakın bir mesafede geliyor olmasına rağmen gecikmesinin hesabı sorulmadı.” şeklinde konuştu.

“HÂLÂ TOPLUMUN VİCDANINDA YARA”

10 Ekim tarihinin toplumun vicdanında bir yara olarak kaldığını ifade eden Eğitim İş Tekirdağ 1 Nolu Şube Başkanı Barış Özer; “103 canı bizden koparan hainlerin MİT tarafından yakın takip edilmesine, bu konuda Emniyet’e 2 ay önce “saldırı olabilir” diye resmi uyarıda bulunulmasına, yani katliamın göz göre göre gelmiş olmasına rağmen sorumlular hakkında gereği yapılmadı. Sonrasında başlatılan yargı süreci de gerçek faillere asla ulaşmayan, ailelerin ve toplumun acısını pekiştiren bir şekilde devam etti. Anayasal güvence altındaki gösteri ve yürüyüş hakkını kullanan binlerce insanın, ülkenin başkentinde uğradığı bu saldırı hiçbir yanıyla gerçek bir adalet terazisine koyulmadı. O yüzden 10 Ekim tarihi, hâlâ toplumun vicdanında yara, gözünde yaştır. Bu yaraya merhem olacak tek şey ise kuşkusuz adalettir. 10 Ekim katliamında hayatını kaybedenleri saygıyla anıyor, başta onlar sonra tüm toplum için adalet istiyoruz!” diyerek sözlerini tamamladı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

SORUMLULAR HAKKINDA GEREĞİ YAPILMADI 103 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ Eğitim İş Tekirdağ 1 Nolu Şube Başkanı Barış Özer, 10 Ekim 2015’te Ankara garı katliamının failleri ve sorumlularının yargılanması gerektiğini söyledi. Katliamın gerçek faillerine ulaşılamadığına dikkat çeken Eğitim İş Tekirdağ 1 Nolu Şube Başkanı Barış Özer; “Yargı süreci gerçek faillere asla ulaşmayan, ailelerin ve toplumun acısını pekiştiren […]

11 Ekim 2023 - 16:46