DOLAR 31,1479 % 0.14
EURO 33,8696 % 0.21
GRAM ALTIN 2.041,16 % 0,45
ÇEYREK A. 3.337,29 % 0,45
BITCOIN 1.787.922 11.394
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 11°

Kürümoğlu, Tekirdağ’ı temsil etti

Son Güncelleme :

06 Kasım 2023 - 13:13

Kürümoğlu, Tekirdağ’ı temsil etti

KÜRESEL MEDYA BULUŞMASI’NDA BASININ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Küresel Medya Buluşması’nın üçüncüsü, Antalya’nın Alanya ilçesinde gerçekleştirildi. 32 ülkeden 250 civarında gazetecinin katıldığı programda Küresel Gazeteciler Konseyi Tekirdağ İl temsilcisi Cenap Kürümoğlu da katılarak Tekirdağ’ı temsil etti. Alanya’daki organizasyon Küresel Medya Ödül Töreni son buldu.

Geleneksel hale gelen Küresel Medya Buluşması’na Kazakistan, Azerbaycan ve Avrupa ülkelerinin ve Rusya’dan en üst düzeyde 10 gazeteci katıldı.

Programa Rus gazeteciler; TASS Uluslararası İşbirliği Departmanı kıdemli uzmanı, WARP Vakfı Program ve Projeler Daire Başkanı Tatiana Efremova, WARP (Dünya Rus Medya Konseyi) Vakfı Direktörü Alexander “Moscow Speaks” Radyosu Genel Müdürü Pavel Negoitsa, Rossiyskaya Gazetesi Genel Müdürü Alena Poptapkina, TASS Ajansı Uluslararası İşbirliği Direktörlüğü Asya Departmanı Kıdemli Uzmanı Yuliya Sharifullina, TASS Ajansı Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı, Dış Politika Bilgi Servisi ve Medya Kuruluşlarıyla İlişkiler Daire Başkanı Lyubov Sakhno, Finnish Gazetesi Şef Editörü ve WARP Başkan Yardımcısı Vladimir Gusatinsky, TASS Ajansı Dış İlişkiler Editörü ve Rusya Dışişleri Bakanlığı özel raportörü Ramina Zeinalova ve Ezhednevnye Novosibirsk Gazetesi Şef Editörü Jamila Allahverdioyeva katıldı. Buluşmaya yerel ve dış medya meclislerinin üyelerinin tamamına yakını katıldı.

Ayrıca, programda KGK’nin il temsilcileri ile 65 dış ülke temsilcileri yer aldılar.
Etkinlik kapsamında Alanya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini kapsayan bir şehir turu da düzenlendi.

Mesleki konuların ele alındığı çalıştayın sonuç bildirgesinin ardından gerçekleştirilen ödül töreni ile program sona erdi. Gazeteciler, 5 yıldızlı Eftelia Marin Otel’de 3 gece konakladılar.
Ödül töreni Lonicera World Otel’in Balo Salonu’nda gerçekleşti. Gala yemeği ve ödül törenine, medya ve siyaset dünyasından birçok yerli ve yabancı önemli isim katıldı.

KÜRESEL MEDYA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
Geçmiş dönem Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da onur konuğu olarak programda yer aldı.

Programda; Mevlüt Çavuşoğlu (Küresel Diplomasi Ödülü), Kazak Kozmonot Toktar Ebubekirov (Küresel Bilim Ödülü), Milli Voleybol Takımı adına Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ (Küresel Spor Ödülü), Yunus Emre Enstitüsü adına Başkan Prof. Dr. Şeref Ateş ( Dünyası Ödülü), Haber Global adına CEO Mammad Gulmammadov (Küresel Medya Ödülü), TURMAKS adına Ali Kemaloğlu (Küresel İnsani Ödülü) ve Turizm Duayeni Hüseyin Baraner (Küresel Turizm Tanıtım Ödülü) aldı. Habertrak/Salih Aydın

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.