DOLAR 31,9436 % 1.02
EURO 34,6201 % 0.86
GRAM ALTIN 2.123,42 % 1,07
ÇEYREK A. 3.471,80 % 1,07
BITCOIN 1.996.404 2.48
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Süleyman Paşa’nın atlı heykeli temizlendi

Geçtiğimiz hafta Habertrak Gazetesi’nde yayınlanan haber üzerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kuş pislikleri ile kirlenen Süleyman Paşa’nın atlı heykelini temizledi.

Tekirdağ merkez Süleymapaşa ilçesine adını veren Süleyman Paşa’nın heykelinin kuş pisliği içinde olması vatandaşlar tarafından tepkisini çekiyordu. Bunun üzerine Habertrak Gazetesi’nde “Vatandaş Gördü Başkanlar Görmedi” başlığıyla heykelin temizlenmesi için haber yayınlandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın talimatıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kuş pislikleri ile kirlenen Süleyman Paşa atlı heykelini temizledi.

Heykel, 1354 yılında Süleyman Paşa komutasındaki kuvvetlerin Gelibolu’ya çıkmasıyla Türklerin hâkimiyetine geçmeye başlayan Trakya topraklarını, zafer komutanı Rumeli fatihi ve merkez ilçeye adını veren Süleyman Paşa’yı temsil etmekte. Önceki dönem belediye Başkanı Ekrem Eşkinat tarafından yaptırılan ve tamamen bronzdan yapılan 430x480x220 boyutlarındaki eser, yarım tonu aşkın ağırlığı ve ihtişamı ile Hasan Ali Yücel Meydanı’nda sergileniyor,. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

Geçtiğimiz hafta Habertrak Gazetesi’nde yayınlanan haber üzerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kuş pislikleri ile kirlenen Süleyman Paşa’nın atlı heykelini temizledi. Tekirdağ merkez Süleymapaşa ilçesine adını veren Süleyman Paşa’nın heykelinin kuş pisliği içinde olması vatandaşlar tarafından tepkisini çekiyordu. Bunun üzerine Habertrak Gazetesi’nde “Vatandaş Gördü Başkanlar Görmedi” başlığıyla heykelin temizlenmesi için haber yayınlandı. […]

01 Kasım 2023 - 12:23