DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Tecrübeli isim aday adaylığını açıkladı

SÜLEYMANPAŞA’YA VİZYONER ADAY ADAYI

CHP eski il başkanlarından Recep Ökten, parti binasında düzenlediği basın toplantısında Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar’ın yanı sıra,  İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli, ilçe başkanı Ali Engin ve partililerin yoğun ilgi gösterdiği açıklamada konuşan Recep Ökten,  kendini tanıttı ve başkan seçildiği takdirde yapacağı projeleri anlattı.

Birleştirici güç olmak için aday olduğunu  belirten Recep Ökten seçildiği takdirde örgütüyle bağını hiçbir zaman kopmayacağını söyledi.

DEPREM GERÇEĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

 

 Tekirdağ’ın deprem bölgesi olmasına değinerek sözlerine başlayan Recep Ökten; Bildiğiniz üzere bölgemiz deprem bölgesi, bölgemizin deprem bölgesi olması nedeni ile gerek merkezi hükümet tarafından gerekse yerel yönetimler tarafından yapılan çalışmaların hep kâğıt üzerinde kaldığını, projelerin uygulamaya konamadığını görüyoruz. Bunun için kentsel dönüşüm uygulamasına ihtiyaç duyuyoruz, bu kapsamda halkın evini ucuza yenileyebilecek projeleri acilen hayata geçirmemiz gerekiyor. İşte bu yüzden, kent mimarisinin depreme dayanıklı konutlara evrilmesini sağlamak için adayım!” diye konuştu.

“SÜLEYMANPAŞA BİR TARIM KENTİ”

Süleymanpaşa’nın tarım kenti olduğunu ifade eden Recep Ökten; “Ancak tarım üreticileri ülkemizde olduğu gibi kentimizde de kendi kaderlerine terk edilmiş durumdalar. Hükümet çiftçiyi bu anlamda zor durumda bırakıyor. Bizler belediye olarak alım garantili projeler üreterek çiftçimizin yanında olmak istiyoruz. Tarım ürünlerinin pazarlanması noktasında İstanbul’un pozitif etkisi kullanmak istiyoruz. Bu anlamda tarım üreticilerinin yanında olmak için adayım! Çalışan kadınlarımız çocuklarını bırakabilecekleri bir kreş bulmakta güçlük çekiyorlar. Sadece gündüz değil fabrikalarda vardiya sistemi ile gece de çalışan kadınlarımız var. Onlar için durum daha da vahim. Özel kreş dahi bulmaları neredeyse imkânsız!İşte bu noktada belediyenin kendi imkanları ile bu soruna çözüm getirmek istiyoruz. Eğitimin temelini oluşturan okul öncesi eğitim ve kreş sorununu çözmek için adayım. Ülkemizde eğitimin kalitesinin düştüğü ve bilimsel eğitimden her geçen gün uzaklaşıldığı bir dönem yaşıyoruz. Buna ek olarak bir de gençlerimiz barınma sorunu yaşıyorlar. Belediyelerimizin bu konuda çeşitli girişimler yaptığına da şahit oluyoruz. Ortaya başarılı sonuçlar çıkıyor.” İfadelerini kullandı.

“YURT SORUNLARINA ÇÖZÜM BULMAK İÇİN ADAYIM”

Üniversiteli gençlerin yurt sorununa değinen Recep Ökten; “Üniversite öğrencileri sadece barınma sorunu yaşamıyorlar. Öğrencilerimiz kitaba ulaşma noktasında da sorunlar yaşıyorlar. Üniversite düzeyine uygun kitaplara sahip merkezi bir kütüphane ve lise öğrencilerimiz için de üniversite hazırlık sürecinde kurslar planlıyoruz.

Kitaba ulaşmanın önündeki engelleri kaldırmak ve eğitimin önüne örülen duvarları yıkmak için adayım! Süleymanpaşa’mız; kara, hava ve deniz bağlantıları ile lojistik bir bölge haline geldi. Bu konuda lojistik firmaları ile uzlaşıyı sağlayarak, doğaya zarar vermeden turizmi de engellemeden yatırımların önünü açan ve yerel halka istihdam sağlayacak olan bir ilişki ağı kurmayı planlıyoruz. Bölgenin zenginleştirilmesi ve daha kaliteli yaşam standartlarına ulaşılması için her kesimle diyalog kurup istihdam arttırıcı ve doğaya saygılı çalışmalar yapacağız.” şeklinde konuştu.

“HEM YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇMAK HEM DE DOĞAYI KORUMAK İÇİN ADAYIM”

Doğayı koruyan yatırımların ilçeye gelmesini sağlayacaklarını söyleyen Recep Ökten; “Halkımızın gelir düzeyi düştükçe esnafımızın da ekonomisi zarar görmektedir.

Esnafımızın sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanarak gelirlerinin arttırılması noktasında belediyenin ücretsiz danışmanlık hizmeti vermesi anlamında girişimlerimiz olacaktır.

Aynı zamanda bazı işyerlerinin daha sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmasını sağlamak adına da çalışmalar yapacağız.  Örneğin; sebze ve meyve ticareti yapanlar için soğuk hava deposu planlıyoruz.  Bu hem ürünlerin daha sağlıklı koşullarda saklanmasınısağlayacaktır hem de esnafımızın bu imkanlardan yararlanarak ticaretini genişletmesinin önünü açacaktır.

Küçük gibi görünen ama ticaretimizin büyük bir kısmını icra eden esnafımızın sorunlarına çare olmak için adayım. Zararlı madde kullanımının 10 yaşa kadar düştüğünü biliyoruz.

Bu sorunların çözümünde adli konular ön plana çıksa da bizlerde önleyici tedbir olarak, örneğin; gençlik merkezlerinin daha etkin bir şekilde kullanımını sağlamalı ve bu yerlerin sayılarını artırmalıyız. Gençlerimizin ve çocuklarımızın gençlik merkezleri projeleri ile zararlı alışkanlıklardan kurtulmalarını sağlamak için adayım. Deniz turizminin ve doğa turizminin canlandırılıp, denizlerimizden ve eşsiz doğamızdan Süleymanpaşalı hemşehrilerimizin yararlanmasını sağlamalıyız. Bu kapsamda; Yeniköy- Mermer hattını daha etkin kullanıp yamaç paraşütü sporunu özendirebiliriz, aynı zamanda bölgede doğa sporlarını canlandırabiliriz. Kumbağ çamlığın arkasında kalan dut limanı dediğimiz bölgeye denizden ulaşım sağlayarak şehrin ekonomisi canlandırabiliriz. Şehrimize ekonomik katkı sağlayacak ve canlılık katacak projelerin gerçekleştirilmesi için adayım. Kültürel değerler ve varlıkların desteklenmesi için çalışmalar yapacağız. Örneğin, Süleymanpaşa’mızın ismi ile özdeşleşen bir kültür fuarı tertip edebiliriz. Bu anlamda ilçemizin ulusal manada tanıtımına katkı sağlayabiliriz.” İfadelerini kaydetti.

“SÜLEYMANPAŞA’NIN BİR KÜLTÜR ŞEHRİ OLMASI İÇİN ADAYIM”

Süleymanpaşa’nın aynı zamanda bir kültür kenti olması için aday olduğunu dile getiren Rcep Ökten; “Yapılacak işlerin belediye çalışanları ve ekipmanlarıyla en kısa sürede ve en etkin şekilde icra edilmesi en büyük amacımız. Dengeli bir bütçe oluşturarak, kendi kendine yeten ve kendisini idare edebilen, hiçbir personelini mağdur etmeden hizmeti en iyi şekilde halkımıza götüren bir yönetim oluşturmak için adayım. Süleymanpaşa’nın gelişimi ile ilgili heyecanıma sizleri de ortak etmek için adayım. Yaşamaktan zevk alacağımız, huzur veren bir kentte birlik beraberlik içinde yaşamak için adayım. Süleymanpaşa’da artık çiçekle böcekle uğraşma zamanı geçti. Kaldırım yapmak yol yapmak ve çöp toplamanın ötesinde bir belediyecilik anlayışı sergilememiz gerekiyor. Yeni alışveriş ve eğlence merkezlerinin konumları konusunda şehir içi düzeni olumsuz etkilemeyecek şekilde kararlar almamız gerekiyor. Şehir içi ulaşımı rahatlatmak için sık kullanılan ulaşım yollarına alternatif caddeler ortaya çıkarmamız gerekiyor. Şehir içi ulaşım konusu önceliğimiz olacaktır. Köylerin kalkınması ve yeniden üretime dönmeleri için köye dönüş mutlaka sağlanmalıdır. Sağlıklı ve sağlam binalar ile şehir konforunu köye taşımak bu işi çözecektir.  Bu konuda belediye olarak ön ayak olacağız. Bakıma muhtaç yaşlılarımız için palyatif bakım merkezlerinin yapılması ve özel sektörün bu konuda teşvik edilmesi önemsiyorum. Bir gün hepimizin ihtiyaç duyacağı bu hizmetleri belediye olarak desteklemek ve canlandırmak gerektiğini düşünüyorum.” Diyerek projelerinden bahsetti. Habertrak/Gülçin Kıyıcı

 

 

SÜLEYMANPAŞA’YA VİZYONER ADAY ADAYI CHP eski il başkanlarından Recep Ökten, parti binasında düzenlediği basın toplantısında Süleymanpaşa Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı. CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar’ın yanı sıra,  İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli, ilçe başkanı Ali Engin ve partililerin yoğun ilgi gösterdiği açıklamada konuşan Recep Ökten,  kendini tanıttı ve başkan seçildiği takdirde yapacağı projeleri anlattı. Birleştirici […]

23 Ekim 2023 - 14:02