WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“30 Ağustos Zaferini unutturmaya hiç kimsenin gücü yetmez!”

“30 Ağustos Zaferini unutturmaya hiç kimsenin gücü yetmez!”
Bu haber 31 Ağustos 2021 - 14:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Barış Özer, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türk ulusunun birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere gerekli dersi verdiğini kaydederek bu zaferin tüm mazlum uluslara da örnek olduğuna dikkat çekti.

“ULUSUMUZ ÖZGÜR VE BAĞIMSIZ YAŞAMA ONURUNA KAVUŞTU”

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Barış Özer, 30 Ağustos Zaferi ile birlikte Türk milletinin özgür ve bağımsız yaşama onuruna kavuştuğunu vurgulayarak, ”Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan kurtuluş mücadelesi, 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Savaşı sonucunda kazanılan 30 Ağustos Zaferi ile sonuçlanmıştır. Kazılan bu zaferle, yurdumuz düşman işgalinden kurtarılmış, ulusumuz özgür ve bağımsız yaşama onuruna kavuşmuştur. Türk Ulusu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere gereken dersi vermiş, tüm mazlum uluslara da örnek olmuştur. Atatürk, Büyük Taarruzun ve 30 Ağustos Zaferi’nin önemini, “Her safhasıyla düşünülmüş, hazırlanmış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu harekât Türk ordusunun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihe bir kere daha geçiren muazzam bir eserdir. Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklâl düşüncesinin ölümsüz bir âbidesidir. Bu eseri yaratan bir milletin evlâdı, bir ordunun Başkomutanı olduğumdan, mutluluk ve bahtiyarlığım sonsuzdur.” sözüyle dile getirmiştir.” ifadelerini kullandı.

 

“SEVR DÜŞÜ PEŞİNDE KOŞANLAR EMELLERİNİ GERÇEKLEŞTİREMEYECEK”

Çağdaş bir ülke yaratmanın temellerinin 30 Ağustos Zaferi ile atılmasıyla, Sevr düşü peşinden koşanların bu emellerinin gerçekleşemeyeceğini belirten Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Özer, “

30 Ağustos Zaferi, Sevr düşü peşinde koşanların emellerini hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceklerini gösteren bir zaferdir. Savaş alanında tarih yeniden yazılırken, Türk Ulusu’nun gelişip güçlenmesinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de engellenemeyeceğinin en anlamlı mesajı verilmiştir. Ancak günümüzde bile Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının, emperyalistlerin oyuncağı haline gelmiş ve çağın gerisinde kalmış bir imparatorluktan; bağımsız, çağdaş bir ülke yaratmasını hala hazmedemeyenlerin olduğu açıktır. Tek adam rejimi ve bu rejimin kuklaları Cumhuriyet’i ve kazanımlarını açık biçimde hedef almaktadır. 30 Ağustos hutbesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Atatürk’e yer verilmemesi ulusumuz tarafından tepki ile karşılanmıştır.” şeklinde konuştu.

 

“ÇAĞDAŞ BİLİM VE EĞİTİM HEDEFİ TERK EDİLDİ”

Eğitim İş olarak Türkiye’yi karanlığa sürükleyen, çağdaş bilim ve eğitim hedefinden uzaklaştıran AKP zihniyeti ile kararlılıkla mücadele ettiklerini söyleyen Özer, ”AKP’nin 19 yıllık iktidarında Cumhuriyetin temel nitelikleri tartışmaya açılmış; başta Öğretim Birliği ilkesi olmak üzere devrim yasaları çiğnenmiş; Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda oluşturulan çağdaş bilim ve eğitim hedefi terk edilmiş; Türkiye, bir karanlığa doğru sürüklenmek istenmiştir. Bu karanlık gidişe dur diyecek azim ve kararlılık yine halkımızın mücadelesindedir. Eğitim-İş de bu mücadelenin en önde giden bir neferidir. Emperyalizme karşı verilen çetin mücadele sonucunda kazanılan bağımsızlık bilinciyle hareket ederek içinde yaşadığımız bu koşullarda Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğüne, bağımsızlığına Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılmasında hepimize önemli sorumluluklar düştüğünü asla unutmamalıyız. Eğitim-İş, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Atatürk’e, O’nun devrim ve ilkelerine, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne, onun değerlerine ve kazanımlarına her şeye rağmen asla yorulmadan sahip çıkacaktır.” dedi.

 

Özer son olarak yaptığı açıklamada, “Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı. Habertrak/Serhat Yeşilpek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER