WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

5 tekerlekli sandalyeyi teslim edildi

5 tekerlekli sandalyeyi teslim edildi
Bu haber 14 Ocak 2022 - 12:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi’nin destekleriyle kurulan KİSEV, engelli, gazi ve şehit yakını engellilere teslim edilmek üzere 5 adet tekerlekli sandalyeyi Kızıl Aypara Cemiyeti (Azerbaycan Kızılayı)’ne bağışladı.

Tekerlekli sandalyeler, Engelsiz Yaşam Vakfı Yönetim Kurulu ve KİSEV destekçisi hayırsever Keşanlı iş insanı Mustafa İsmet Mercan tarafından KİSEV adına Kızıl Aypara Cemiyeti (Azerbaycan Kızılayı) Genel Başkanı NovruzAslanov’a teslim edildi.

Mercan, Engelsiz Yaşam Vakfı olarak Azerbaycan’da 2500 parça giyim-ayakkabı desteğinin Kızılay adına teslim edildiğini belirterek, “Bunun yanı sıra şahsım olarak da 2500 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundum. Karabağ’da engelli, şehit ve gazi çocuklarına bu yardımlar dağıtıldı. Yardımlar nedeniyle Kızılay ve KİSEV’ e teşekkür edildi.” dedi.

Mustafa İsmet Mercan, KİSEV adına çalışmalara devam ettiğini de belirterek, “Geçtiğimiz günlerde Özel Keşan Hastanesi’nden Doktor Turgay Tuncelli ile bir görüşmek gerçekleştirdim. Bu görüşmenin içeriği de Azarbeycan’da, yardıma muhtaç, gazi ve şehit ailelerinin yakınlarına sağlık kontrolünden geçirilmesi idi. Sayın Tuncelli de bu konuya sıcak baktı. Konuyu Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu ile de değerlendirip KİSEV adına Azerbaycan’da böyle bir çalışma yapmayı da planlıyoruz. Keşan’da 400 öğrenciye geçtiğimiz günlerde KİSEV adına katkılarda bulunduk. Burada Engelsiz Yaşam Vakfı’na ve Kızılay’a da katkılarında dolayı teşekkür ediyorum. Yine Keşan’a KİSEV tarafından kurulması düşünülen kreş ile ilgili çalışmalarımıza da devam ediyoruz. KİSEV’i geliştirme ve daha aktif hale getirmek için de herkesin bu konuda katkı sağlaması gerektiğine inanıyorum.” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER