WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

54 yıl önce öldü sanıldı 85 yaşında ve yaşıyor

54 yıl önce öldü sanıldı 85 yaşında ve yaşıyor
Bu haber 15 Eylül 2020 - 14:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Karacakılavuz Mahallesi’nde yaşayan Hüseyin Topçu 54 yıl önce geçirdiği kaza sonucu öldü sanılıp hastane morguna kaldırıldı.

1966 yılında Karacakılavuz’dan Köseilyas ve Humuslu köylerine günlük işçi götürülen kamyonettin kaza yapması sonucu 112 işçinin bulunduğu araç devrildi.  112 çapa işçisinin bulunduğu ve freni patlayan kamyon, Tekirdağ’ın girişinde bulunan Huzurevi yanındaki virajda devrildi.

45 KİŞİ KAZADA YARALANDI

O dönemde Türkiye’nin en büyük trafik kazalarından biri olarak gösterilen kazada olay yerinde 10 kişi hayatını kaybettiği belirlendi. Ancak kaza sayısı hastanede 12 kişiye ulaştı. 5’i ağır olmak üzere 45 kişinin de yaralandığı kazada, yaralılar otobüs ve taksilerle Tekirdağ devlet hastanesine taşındı. Hafif yaralılar ayakta tedavi edip taburcu edildi. Ağır yaralılar ise İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne sevk edildiler.

DÖRT AY SONRA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Yaralılar arasında bağ çapasının kalbine yakın bir yerden karnına saplanması sonucu ve ağır bir şekilde yaralanan Topçu da öldü sanılarak Tekirdağ devlet hastanesi bodrumuna kaldırıldı. Aradan bir süre geçtikten sonra ölmediği anlaşılan Topçu, yeniden İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Herkesin umudunu kestiği, sağlığına kavuşacağına kimsenin inanmadığı Topçu, hastanede ameliyat edilerek 4 ay sonra sağlığına kavuştu.

54 yıldan bu yana herhangi bir hastalık yaşamayan Topçu, bugün 85 yaşında hayatını sürdürüyor.

Habertrak/Ayşe Keşkek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER