WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

7 yılda 235 milyon TL’lik yatırım

7 yılda 235 milyon TL’lik yatırım
Bu haber 18 Şubat 2021 - 17:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından 11 ilçe belediye başkanı ile birlikte düzenlenen ortak basın toplantılarının beşincisi Malkara’da gerçekleştirildi. Toplantıda Malkara ilçesinde gerçekleştirilen çalışma, proje ve yatırımlar basın mensuplarıyla paylaşıldı.

Malkara Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul gerçekleştirdi. Yurdakul konuşmasında, “Yaklaşık 7 yıllık bir hizmet süremizi geride bıraktık. Geçtiğimiz dönem Malkara’da yatırım anlamında önemli kazanımlar elde ettik. Önümüzdeki süreçte de Malkara’da birçok proje ve yatırımları hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bu toplantıda merak edilenleri basın mensuplarımız vasıtasıyla halkımıza ileteceğiz. Şimdiye kadar yapılan tüm çalışma ve yatırımlardan dolayı Kadir Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ulaş Yurdakul’un ardından açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise; “Malkara ve Hayrabolu Türkiye’de tarım ve hayvancılığın başkentidir. Malkara’nın 77 tane mahallesi var. Böylesine bir ilçeye nüfus az deyip yatırımı kesme şansımız yok. Hele hele ilçelerimiz arasında ayrım yapma durumumuz asla olamaz. Bizim sosyal demokrat belediyecilik anlayışımıza sığmaz. Her ilçemizde gerekli yatırımlar ne ise onlar yapılmaktadır, yapılacaktır. Malkara nüfusu yıllar geçtikçe azalmakta. Malkara’nın 50 Bin nüfusun altına düşmemesi lazım. Bizim bu anlamda Malkara’yı iyi korumamız gerekiyor. Böyle bir durumda biz Büyükşehir Belediyesi olarak tarım başta olmak üzere Malkara için gerekli yatırımları yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Bu sene Malkara’nın yol sorununu büyük ölçüde bitirmiş olacağız. Çokal barajından Elmalı’ya su getirme projemiz konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımız bizlere 60 ay yani 5 yıllığına görev verdi. İlk 5 yıl bitti vatandaşımız bizden memnun olduğunu gösterdi ve beş yıllık daha hizmet etme görevi verdi. Süremiz bittiğinde yine halkımızın karşısına çıkacağız ve halkımız bizim hizmetlerimizi değerlendirecek. Biz büyükşehir olarak vatandaşımızın bizden beklentilerini karşılamak için var gücümüzle çalışacağız. Ben yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerimizin Malkaralı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.  Başkan Albayrak konuşmasında ayrıca, 2014 yılından bu yana Malkara için Büyükşehir Belediyesi olarak 129 milyon TL, TESKİ olarak da 106 milyon TL olmak üzere toplam 235 milyon TL yatırım yaptıklarını belirtti.

 

Malkara ilçesi ortak basın toplantısına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un yanı sıra TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu, Büyükşehir ve Malkara Belediyesi bürokratları ile basın mensupları katıldı. Habertrak/ Serhat Yeşilipek

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER