WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Abe susak ağızlı!”

“Abe susak ağızlı!”
Bu haber 12 Ocak 2021 - 10:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Erman Toroğlu’nun Roman vatandaşları aşağılayıcı ve ayrıştırıcı söylemlerine tepki gösterdi.

Eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu, A Spor’da roman vatandaşları hedef alan aşağılayıcı ve ayrıştırıcı söylemlerde bulundu.

Başkan Yüksel açıklamasında Toroğlu’na sert tepki göstererek; “Sen Roman’a kurban ol! Belli ki sen çingene dediğin Roman kardeşlerimizi hiç tanımamışsın. Ben sana anlatayım; on yıllarca (Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan Başbakan olana kadar) sistemin içinde ne olduklarını bilmeden veya bilseler de dışlanmışlıklarında ötürü seslerini çıkaramayan, ömürleri yoksulluğu, dışlanmışlığı, ayrımcılığı kabul ederek geçmiş, içlerine kapanık, kendi dertlerini kendilerince çözmeye çalışan, fakir ama onurlu, vatanı, bayrağı, ezanı ve bağımsızlığı için canını hiç düşünmeden verecek kadar cesur kardeşlerimizdir. Sen diyorsun ki; arsız, uğursuz, yüzsüz öyle mi?  Abe susak ağızlı! Sen yokluk nedir bilir misin?  Nerede, nasıl, hangi koşullarda yaşıyorlar gördün mü? O saydıkların gacodan hiç çıkmıyor mu? Bireysel hataları tüm topluma nasıl mal edersin?  Her toplumun içerisinden, iyisiyle kötüsüyle her türlü insan çıkar elbet, bunu toplumun geneline yaymak ne alaka? Allah sana ve senin gibilere akıl-fikir versin.” diyerek tepkisini ortaya koydu. Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER