DOLAR 16,8853 % -2.7
EURO 17,8334 % -2.47
GRAM ALTIN 992,10 % -2,33
ÇEYREK A. 1.622,09 % -2,33
BITCOIN 21.278,40 0.55
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 20°
Google News

ALBAYRAK’TAN BİRLİK ÇAĞRISI

Son Güncelleme :

23 Haziran 2022 - 12:51

ALBAYRAK’TAN BİRLİK ÇAĞRISI

“SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZELİM”

 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un meclis başkanı olduğu ve CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’ın genel başkan yardımcısı olduğu bir dönemde Tekirdağ’ın sorunlarının çözülmesi için birlik olunması gerektiğini söyleyerek çağrıda bulundu.

Büyükşehir belediyesinin sorunların çözümü için her türlü desteğe hazır olduğunu söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “11 belediye başkanını, büyükşehir belediye başkanı olarak biz, 7 milletvekili ile bir araya gelelim. Tekirdağ’daki sivil toplum kuruluşlarının liderlerini çağıralım. Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’un meclis başkanı olduğu ve Sayın Faik Öztrak’ın genel başkan yardımcısı olduğu bu dönemde bir araya gelerek sorunları çözelim. Herkes önerilerini söylesin. Ben her türlü desteğe hazırım.” “diye konuştu.

 “BEN HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIM”

Tekirdağ’ın sorunlarının çözülmesi ve önemli projelere imza atılması için bu dönemin değerlendirilmesi gerektiğini belirten Başkan Albayrak; “Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’un meclis başkanı olduğu ve Sayın Faik Öztrak’ın genel başkan yardımcısı olduğu bu dönemde bir araya gelerek sorunları çözelim. Herkes önerilerini söylesin. Ben her türlü desteğe hazırım. Örnek verecek olursak; bakın hala Barbaros- Kumbağ liman yolu bitmedi. Ben buraya 15 Milyon TL yol için para verdim. Bu yola yardımcısı olmazsan bu kamyonlar TIR’lar Barbaros- Altınova’dan geçecek perişan olacak buraları dendi. İki senede bitiririz dediler. Biz de parayı meclis kararı ile verdik. Hala 8 senedir yol bitmedi. Birkaç ay içinde başlamazsa parayı geri almak için mahkemeye başvuracağım. Basit bir örnek bu sorun. Tekirdağ’ın daha büyük projelere ihtiyaçları var. İlçelerin kapalı pazar yerlerine ihtiyaçları var. Depremsellikle ilgili kentsel dönüşüme ihtiyaç var. Bu ve bunun gibi birçok konuda ortak hareket etmeye hazırız”. şeklinde konuştu. Habertrak/Serhat Yeşilipek