WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Alım garantili üretim başladı

Alım garantili üretim başladı
Bu haber 08 Temmuz 2021 - 13:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde devam eden Seracılıkta Kadın Eli Projesi’nde gelinen noktayı vatandaşlarla paylaştı. Proje kapsamında ilk etapta 60 aileye seracılık eğitimi verilerek, alım garantili üretim yapılması sağlanacak ve sağlanacak, elde edilen ürünler başta Süleymanpaşa Belediyesi Aşevi olma üzere resmi kurumların istifadesine sunulacak.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile birlikte, Karadeniz Mahallesi’nde hayata geçirilen Seracılıkta Kadın Eli projesi çalışmalarını yerinde inceledi.

Karadeniz Mahallesi’nde inşası devam eden sera alanında incelemelerde bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’e projede gelinen nokta ile ilgili bilgi verdi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Yüksel, “Süleymanpaşa’mızda yaşayan hanım kardeşlerimizin istifadesine sunmak üzere Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde yapımına başladığımız Seracılıkta Kadın Eli projemizin devam eden çalışmalarını Valimiz Sn. Aziz Yıldırım, Kaymakamımız Sn. Harun Kaya ve Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimiz Sn. Mahmut Şahin ile birlikte inceledik.  Projemizin uygulama alanındaki hazırlıklar hakkında bilgi verdiğimiz kıymetli valimiz, kaymakamımız ve genel sekreterimizle fikir alışverişinde bulunduk. En kısa sürede hayata geçirmeyi planladığımız projemizin hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

SERACILIKTA KADIN ELİ PROJESİ NEDİR?

Süleymanpaşa Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleştirilen proje ile ilk etapta 60 aileye seracılık eğitimi verilerek alım garantili üretim yapılması sağlanacak, elde edilen ürünler başta Süleymanpaşa Belediyesi Aşevi olma üzere resmi kurumların istifadesine sunulacak. Projenin Tekirdağ’da seracılık ve nitelikli tarımı özendirerek tarımda verimliliği arttırması, kadın istihdamına katkıda bulunması ve gıda tedarikinde dışa bağımlılığı azaltması hedefleniyor. Haber Merkezi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER