WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Ata tohumu mısır kampanyası hızla büyüyor

Ata tohumu mısır kampanyası hızla büyüyor
Bu haber 04 Mayıs 2021 - 11:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Malkaralı üretici Ümit Günyak, ata tohumu yerli süt mısırı çoğaltarak Türkiye’nin dört bir yanındaki üreticilere ücretsiz göndermeye başladı. Ata tohumu yerli süt mısır kampanyasına çok sayıda vatandaş talep gösterdi.

Malkaralı üretici Ümit Günyak, ata tohumu yerli süt mısır tohumunu Türkiye’de isteyen herkese ücretsiz olarak göndererek yerli tohumların yaygınlaşmasına yönelik farkındalık oluşturmayı hedeflediğini dile getirdi.

ÜCRETSİZ OLARAK GÖNDERİYOR

Sosyal medyada yayılan ata tohumu süt mısır kampanyasına Türkiye’nin birçok il ve ilçesinden talep geldi. Malkaralı üretici Ümit Günyak, yerli süt mısır tohumlarını ücretsiz olarak kargoyla isteyenlere göndermeye başladı. Günyak’ın başlattığı kampanya, Türkiye’nin her yerinde tohum takasının başlamasına öncülük oldu. Üreticiler sosyal medya gruplarında ellerinde olan yerli tohumları birbirlerine ücretsiz olarak yollamaya başladı.

 

“AMAÇ TARIMDA DIŞA BAĞIMLILIĞI SONLANDIRMAK”

Ata tohumu yerli süt mısır kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan Ümit Günyak; “Kampanyada asıl amaç tüm Türkiye’de zamanla tüm ürünlerin yerli tohum ile yetişmesini sağlamak ve tarımda dışa bağımlılığı sonlandırmak. Ata tohumu yerli ürünlerimizin yok olmamasını sağlamak. Tüm Türkiye’ye yayılan bu takas usulünün tüm hızıyla devam etmesini ve üreticilerinin bu kampanyaya katılmalarını rica ediyorum. Kampanyaya tüm belediyelerin desteğini bekliyorum. Çünkü bu kampanyanın devamının gelmesi için belediyelerin kargo ücretlerine destek vermesi gerekiyor. Aslında bu kampanya destek vermek tüm Türkiye’nin borcudur. Unutmayalım ki; milli ekonomimin temeli tarımdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün tarıma ve çiftçiye ne kadar çok önem verdiğini bilmeyenimiz yoktur. Kampanya ile üreticilerimiz yerli ata tohumların yok olmamasını sağlayabilir. Kampanyamıza çok sayıda talep geldi. Ülkemizin dört bir yanına kargolarımızı gönderiyoruz.” dedi. Habertrak/Serhat Yeşilipek

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER