WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Başkan Albayrak o parayı faiziyle istedi

Başkan Albayrak o parayı faiziyle istedi
Bu haber 13 Ekim 2021 - 14:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 15 milyon TL, Süleymanpaşa Belediyesi’nin ise 5 milyon TL olmak üzere toplam 20 milyon TL (2021 yılındaki değeriyle yaklaşık 85 milyon TL) ödenen Barbaros-Altınova mahalleleri arasındaki Malkara Yolu bağlantısı (Asyaport Limanı Yolu) aradan 7 yıl gibi uzun bir süre geçtiği halde yol tamamlanmadı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yolun tamamlanması gerektiğini söyleyerek; “Ya 2014 Yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak verdiğimiz desteği yasal faizi ile birlikte iade edin, ya da yolu tamamlayın.” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Asyaport Liman bağlantı yolunun tamamlanması için iktidar partisi milletvekilelrinden destek istedi. Başkan Albayrak açıklamasında; “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Barbaros-Altınova mahallelerimiz ile Malkara Yolu arasındaki bağlantı yolunun yapımı için 2014 yılında 15 milyon TL ödeme yaptığımız Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün, çalışmalarını tamamlamaması nedeniyle ilgili kurumun yanı sıra iktidar partisinin Tekirdağ milletvekilleri; TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’a, Sayın Mustafa Yel’e, Sayın Çiğdem Koncagül’e ve yine AKP Tekirdağ il ve ilçe başkanlarına projenin bitirilmesi için çağrıda bulunmuştuk. Tekirdağ halkının yüksek menfaatini gözeterek çağrıda bulunmamızın üzerinden geçen 5 aylık süre içerisinde (Tekirdağ Milletvekilimiz Sayın Mustafa Yel’in Ağustos 2021’de yol yapım çalışmalarının Ağustos 2021’de bitirileceğini açıklamış olmasına rağmen) söz konusu yolda hiçbir çalışma yapılmamış olması nedeniyle çağrımızı yineleme zorunluluğu doğmuştur.” diye konuştu.

TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLLERİNE SESLENDİ

Yapılan yatırımın sonuçsuz kaldığını belirten Başkan Albayrak; “ Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizce 15 milyon TL, Süleymanpaşa Belediyemiz tarafından 5 milyon TL olmak üzere toplam 20 milyon TL (2021 yılındaki değeriyle yaklaşık 85 milyon TL) ödendiği ve aradan 7 yıl gibi uzun bir süre geçtiği halde yol tamamlanmamış ve proje sürüncemede bırakılmıştır. Bulunduğu bölgede ulaşım konforunu ve trafik güvenliğini arttıracak olan proje, yapım maliyeti Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve Süleymanpaşa Belediyesi tarafından karşılanmış olmasına rağmen tamamlanmamış ve bu şekilde hem Tekirdağ halkı hem de bölgemizde faaliyet gösteren firmalar cezalandırılmıştır. Yolun tamamlanmaması bölge ve ülke ekonomisi açısından da bir kayıptır. Açıklamış olduğumuz sebeplerden dolayı Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne, iktidar partisinin Tekirdağ milletvekilleri TBMM Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop’a, Sayın Mustafa Yel’e, Sayın Çiğdem Koncagül’e, AKP Tekirdağ il ve ilçe başkanlarına, Barbaros-Altınova mahallelerimiz ile Malkara Yolu arasındaki bağlantı yolunun tamamlanmasının sağlanması için çağrımı tekrarlıyorum: “Ya 2014 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Olarak Verdiğimiz Desteği Yasal Faizi İle Birlikte İade Edin, Ya Da Yolu Tamamlayın.” Konunun takipçisi olduğumuzu ve Tekirdağ halkının menfaatlerini savunmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederim.” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER