WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

Başkanın dayanacak gücü kalmadı

Bu haber 26 Kasım 2021 - 10:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sanayi şehrinde Tekirdağspor desteksiz kaldı

Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülahim Kuru, düzenlenen basın toplantısında Milli Piyango İdaresi’nin izni ile düzenlenen 55. Yıla özel piyango çekilişine ilginin çok düşük olduğunu söyledi.

Sadece 97 bilet satabildiklerini aktaran Başkan Mülahim Kuru; “1000 bilet bastırdık, tanesi 5 bin TL’den satışa sunduk. Şu ana kadar sadece 97 adet bilet satabildik. Ne yazık ki bir sanayi şehir olan Tekirdağ’ımızda Tekirdağspor için destek verenlerin sayısı çok çok az. “diye konuştu.

 

 

Kulüp Başkanı Kuru ayrıca bu zamana kadar son 15 yılda eski kulüp başkanlarının kulübe kendi ceplerinden yaptıkları yardımların toplamda sadece 872 bin TL olduğunu söyledi.

Başkan Kuru, kendisinin Tekirdağspor Kulübü’ne 3 yılda verdiği desteğin 3 milyon 100 bin TL olduğunu belirterek; “Toplamda 3 yılda 3 milyon 100 bin gibi bir rakam kendim Tekirdağspor’a yardımcı oldum. Bu rakamlar da artık benim boyutlarımı aşıyor.” diyerek destek çağrında bulundu.

“ESKİ BORÇLARI ÖDEDİK YENİ BORÇ YAPMADIK”

Göreve geldiklerinden bu yana 3 yılda hiçbir yere yeni borç yapmadıklarını ifade eden Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülahim Kuru; “Biz yönetimimizle geldiğimizde 3 yıl önce Tekirdağspor’un 15-20 senelik borçları vardı. Biz 3 senelik bu dönem içerisinde hiçbir yere 1 TL borç yapmadık. Bu kolay bir olay değil. Tam tersine eski yıllardan kalan oyuncuların ve ya eski personellerin borçlarını ödedik. Bu ödediğimiz eski paraların toplamı 2 milyon 323 bin 941  Lira. Yani yaklaşık 4 Milyon borçla devraldık kulübümüzü. 2 milyon 323 bin 941 lira eski boçlarımızdan ödedik. Yeni olarak bizim dönemimizde hiçbir esnafımıza, kuruma borç oluşturmadık. Bu yılki bütçemiz yaklaşık 9 Milyon TL. 9 Milyona ihtiyacımız olacak bir yıl için. Üç aydır bulduğumuz rakam sadece ve sadece 1 milyon 860 bin lira. Bunun 400 bin lirası sponsorluklardan geldi. 650 bin lirası iş adamlarımızın bağış desteği, 325 bin TL kira ve otopark gelirimiz oldu. Bu sezon daha yeni üç ayda 2 Milyon 900 bin TL para harcadık. 1 milyon 780 bin TL futbolcularımıza, hentbol takımlarımıza 570 bin TL, kadın futbol takımına 502 bin TL, sportif malzeme 200 bin TL, deplasman giderleri 300 bin TL olmak üzere toplamda 2 Milyon 900 bin TL para harcadık. Geliş 1 milyon 800 küsür bin TL. Yani 1 milyon 100 bin TL ben kendim takviye yaptım. Hiç kimse borcumuz yok. “diye konuştu.”

BAŞKANDAN 3 YILDA 3 MİLYON 100 BİN TL DESTEK

Tekirdağspor’a elinden geldiğince bütçesini zorlayarak destek olduğunu ifade eden Tekirdağspor Kulübü Başkanı Mülahim Kuru; “3 yılda toplamda 3 milyon 100 bin gibi bir rakam kendim Tekirdağspor’a yardımcı oldum. Bu rakamlar da artık benim boyutlarımı aşıyor. Bundan ötesini yapma durumum yok. Bir kulüp başkanı olarak maddi açıdan üzerime düşeni yerine getirdiğimi düşünüyorum. Geriye baktığımızda geçmiş başkanlarımızın 15 senedeki başkanlarımızın kulübe yardımları 872 bin TL. Ben 3 senede 3 milyon 100 bin TL vermişim. Bütün 15 senenin bayağı fazlasını 3 yılda vermişim. Ama daha fazla beklenti benim de sınırlarımı aşmakta.” Şeklinde konuştu.

SADECE 97 BİLET SATILDI

Tekirdağspor’un maddi anlamdaki sorunlarına çözüm için çekiliş düzenlediklerini söyleyen Başkan Kuru; “Ben ve ekibim bu durumu düşünerek gücü yetenin tek yetmeyenin birleşerek katılacağı ve kulübün giderlerinin karşılanacağı nakit olmayan eşya piyangosu adı altında Milli Piyango İdaresi’nin izni ile 55. Yıla özel bir gelenek başlatmak istedik. Gelenek haline gelecek piyango çekilişi ile Tekirdağspor’umuzu uzun yıllar yaşatabiliriz. Bu yılki çekilişimiz için 1000 bilet bastırdık ve tanesi 5 bin TL’den satışa sunduk. Ancak şu ana kadar sadece 97 adet bilet satabildik. Amacımız birkaç sanayiciye destek için yüklenip küstürmektense gücü yetenin gücü kadar bilet alıp destek olmasını sağlamaktı. Ne yazık ki bir sanayi şehir olan Tekirdağ’ımızda Tekirdağspor için destek verenlerin sayısı çok çok az.”ifadelerini kullandı. Basın toplantısı soru cevap kısmının  ardından son buldu. Düzenlenen çekilişte 3 kişiye 2021 model Renault Clio otomobil, 1 kişiye Kuba motosiklet ve 3 kişiye çeşitli modellerde iphone marka telefon verilecek. Habertrak/Serhat Yeşilipek