WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Belediye evlerin temizliğine de el attı

Belediye evlerin temizliğine de el attı
Bu haber 23 Şubat 2021 - 10:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Lüleburgaz Belediyesi geçtiğimiz yıl Temmuz ayında başlattığı “Evde temizlik” hizmeti artarak devam ediyor. İhtiyaç sahibi ya da tek başına yaşayıp kendi kendine yetemeyen yaşlıları yalnız bırakmayan Belediyemiz, bu kapsamda belirlenen evleri kapılarından yerlerine, çamaşırlarından bulaşıklarına kadar baştan aşağı temizliyor.

Korona virüs salgınında Sevgi Mağazası’ndan Sevgi Mutfağı’na, nakdi destekten erzak yardımına kadar vatandaşının yanında olmaya devam eden Belediyemiz, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında başladığı “Evde temizlik” hizmetini artırarak sürdürüyor. Muhtarlıklar aracılığıyla belirlenen ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşların evleri, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerimizin yaptığı ön araştırmanın ardından temizlenmeye başlanıyor.

AYDA BİR KEZ TEMİZLENİYOR

Bu kapsamda belirlenen evler belli bir sıraya konularak ayda bir kez temizlenmeye başlanıyor. Profesyonel ekipler tarafından yapılan temizlik çalışması kapsamında evlerin kapı ve pencerelerinden halılarına kadar dört bir yanı baştan aşağı temizleniyor. Bununla birlikte evler olası bir haşere sorununa karşı da önlem olarak ilaçlanıyor. Ayrıca ekipler, talep doğrultusunda yaşlı vatandaşların kişisel bakım ihtiyacını da gidererek hizmetini sürdürüyor.

“SADECE TEMİZLİK YAPILMIYOR”

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği çalışmayla ilgili açıklamalarda bulunan temizlik sorumlusu Emre Aktürk, evlerde sadece temizlik yapılmadığını söyledi. Aktürk, “Yaşlılarımızın evlerinin temizliği ayda bir gerçekleştiriliyor. Evde sadece temizlik yapılmıyor. İhtiyaç sahibi yaşlılarımızın bakımları da yapılıyor. Evlere gittiğimizde yaşlılarımızın kişisel bakımlarını yapıyoruz. Duşa ihtiyaçları varsa banyo yaptırıyoruz. Bunlarla birlikte çamaşır ve bulaşıklarını da yıkıyoruz. Burada halılarına kadar vatandaşlarımızın evlerindeki her bir noktayı temizliyoruz. Temizlemekle kalmıyoruz haşere ilaçlamasına kadar çok geniş yelpazede dezenfeksiyon işlemi gerçekleştiriyoruz.” dedi. Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER