WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

BELEDİYEDEN ÇİFTÇİYE DESTEK KARARI

BELEDİYEDEN ÇİFTÇİYE DESTEK KARARI
Bu haber 17 Eylül 2021 - 12:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl üretilen arpa ve yulaflardan elde edilen tohumlar, çiftçilere dağıtılacak. Böylelikle çiftçilere, en büyük giderlerinden biri olan tohum konusunda destek sağlanacak.

Kişi başı 300 kilogram olmak üzere dağıtılacak arpa ve yulaf tohumları, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı üreticilere verilecek.  Süleymanpaşa Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı’nda görüşülen üreticiye tohum desteği konusu, tüm meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

TOHUM DESTEĞİ VERİLECEK

Sermayesinin tamamı Süleymanpaşa Belediyesi’ne ait olan Süleymanpaşa Belediyesi Turizm Tarım Hayvancılık ve İnşaat A.Ş’nin 2020-2021 hasat döneminde üretilen arpa ve yulaflardan elde edilen tohumlar, Süleymanpaşa İlçesinde kırsal mahallelerde ikamet eden gelir düzeyi düşük olan hayvancılık işi ile geçimini sağlayan çiftçilere dağıtılacak.

OYBİRLİĞİ İLE KARAR VERİLDİ

Kişi başı 300 kilogram arpa veya yulaf tohumu dağıtılmasına; arpa veya yulaf tohumu desteği alacak çiftçilerin Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olması, en az 15 dönüm – en fazla 75 dönüm tarlası olması ve aynı zamanda maksimum 125 küçükbaş hayvan ya da 25 büyükbaş hayvanı olması kaydı ile çiftçilere destek verilmesine Belediye meclisinde oybirliği ile karar verildi.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER