WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Belediyeler arası pankart krizi

Belediyeler arası pankart krizi
Bu haber 10 Ocak 2022 - 10:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından, Süleymanpaşa Belediyesi’nin astığı pankartlar kaldırıldı.

Süleymanpaşa Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan cadde ve sokaklara, oraların hangi belediyenin sorumluluğunda olduğunu belirten pankartlar asmıştı. Pankartların Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından toplatılmasına Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, tepki gösterdi.

Başkan Yüksel; “Süleymanpaşa’mızda siz değerli vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla astığımız afişler itfaiye eliyle toplatılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Kadir Albayrak’a huzurlarınızda bir kez daha açık çağrıda bulunuyorum: Ya ilçemdeki cadde ve sokakların bakım, onarım ve temizlik yetkilerini verin; ya da siz sokaklarımızda yapılması gerekenleri yaparak bizleri vatandaşlarımıza karşı mahcup duruma düşürmeyin! Yapmıyorsanız da vatandaşlarımızı bilgilendirme hakkımızı engellemeyin. O sokaklardan kimin sorumlu olduğunu herkesin bilmeye hakkı var! Şehrimizdeki birçok cadde ve sokağımızda ilçe belediyesi olarak maalesef “hiçbir” yetki ve sorumluluğumuz yok.

Süleymanpaşa Belediyesi olarak, defalarca Sn. Kadir Albayrak başkanımızdan bu cadde ve sokakların yol ve kaldırımlarının yapım, bakım, tamir ve temizlik gibi işlerini yapabilmemiz için yetki istedik; lakin her seferinde RED cevabı aldık. (İnkar ederlerse resmi evrakları sunarım!) Şehrimizdeki görev, yetki ve sorumluluğumuzun bulunmadığı söz konusu cadde ve sokaklarımızda yapılması gereken hizmetler Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmamasına rağmen, bir çok hemşehrimiz yetki ve sorumluluğun bizde olduğunu düşündüğünden, sitemlerini bize iletmekte.”diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİRE AİT OLAN CADDE VE SOKAKLAR

Başkan Yüksel, büyükşehir belediyesi sorumluluğunda olan cadde ve sokakları şöyle sıraladı;

Hükümet Caddesi-Muratlı Caddesi-Ördeklidere Caddesi-Çandarlızade İbrahim Paşa Caddesi-(Altınova) Gazi Hasan Paşa Caddesi-Bülent Ecevit Caddesi-Barbaros Caddesi-Kumbağ Caddesi- Atatürk Bulvarı- Fatih Sultan Mehmet Bulvarı- Yeni Sanayi Sitesi- Topçu Caddesi- Süleyman Seba Caddesi- Prof. Cemil- Cangir Caddesi- Canpaşa Caddesi- Soğancılar Caddesi- Selahattin İçli Sokak- Cevat Kurtuluş Sokak- Mehmet İlhanlı Sokak- Selimpaşa Sokak- Sadakat Sokak” Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER