WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

BIÇAKÇILARDA KURBAN BAYRAMI YOĞUNLUĞU

BIÇAKÇILARDA KURBAN BAYRAMI YOĞUNLUĞU
Bu haber 17 Temmuz 2021 - 11:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Tarihi Bedesten Çarşısı’ndaki bıçakçılar, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala yoğunluk yaşamaya başladı. Kurban Bayramı için üretilen yeni bıçaklar tezgâhlardaki yerlerini alırken, kurban kesimi için getirilen bıçak ve baltalar ustalar tarafından bileniyor.

Yıllardır babadan oğula geçen mesleği devam ettiren Alaattin Baran Bıçakçı, Kurban Bayramı’nın yaklaşması dolayısıyla her yıl olduğu gibi yoğunluk yaşanmaya başladığını söyledi.

Alaattin Baran Bıçakçı, vatandaşların elindeki bıçakları bileyletmek ya da yeni bıçak almak için dükkanlara geldiğini belirterek, “Bu yıl geçen yıla göre biraz daha az olsa da yoğunluk var. Vatandaşlarımız bıçaklarını bileyletiyorlar. Yeni bıçak alanlar var.” dedi.

150 yıldır babadan oğula geçen mesleği devam ettirdiğini ifade eden Bıçakçı, “Şimdi herkes bıçak satıyor. Bıçağınız iyiyse biletebilirsiniz. Bıçakları kötü olanlara yeni bıçak almalarını öneriyoruz. Yaklaşık 150 yıldır babadan oğula bu mesleği yapıyoruz. Babam dördüncü kuşak. Ben beşinci kuşak olarak bıçakçılık mesleğini sürdürüyorum.” dedi. Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER