WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“BU YIL ÜLKEMİZDE 300 KADIN ÖLDÜRÜLDÜ”

“BU YIL ÜLKEMİZDE 300 KADIN ÖLDÜRÜLDÜ”
Bu haber 07 Mart 2021 - 22:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde DEVA Partisi İl Kadın Politikaları Başkanı Av. Hilal Üner Özcan açıklamalarda bulundu.

Özcan, “ Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre bu yıl ülkemizde 300 kadın öldürüldü. Bu yıl da vahşice katledilen kadınlarımız için içimi parçalandı. Bizler önce şehrimizin kadınları, sonra da ülkemizde yaşayan her kadın için elimizi taşın altına koymak zorundayız. Kadınlarımızın toplumda belirli kalıplar içinde tutulmaya çalışılması bizleri fazlasıyla rahatsız etmektedir” açıklamalarında bulundu.
“Kadınlarımızı unutturmayacağız”
Özcan, “DEVA Partisi olarak katledilen kadınlarımızı anmak, onların anısını yaşatmak için belirlediğimiz bir alanda Tekirdağ’da katledilen kadın sayısı kadar ağaç dikimi yapıp fidanlara isimlerini vereceğiz. Katledilen kadınlarımızın unutulmasına, yaşananların sıradanlaştırılması izin vermeyeceğiz. Kadın erkek arasında bağları derinden etkileyen ve kadının görevlerini belirten açıklamaların tamamen karşısındayız. Bizlere birilerinin ne yapıp ne yapmayacağımızı söylemelerine ihtiyacımız yok. Ülkenin kuruluşundan bugüne kadar kadınlarımızın verdiği emek ve toplumun her alanında gösterdiği başarı saklanamaz, engellenemez. Bizler DEVA Partisi olarak kimsenin saklamasına izin vermeyeceğimiz gibi engelletmeyeceğiz de” dedi.

Özcan, “ 8 Mart tüm kadınlarımız için çok anlamlı. Yaşadıklarımızı unutmamak, yapılan haksızlıkları ve katledilen kadınlarımızı anmak için herkesin birlik olması gerekiyor. Sesi duyulmayanların sesini duyurmak için koltuklarımızdayız. Son nefesimize kadar da kadınlarımız ve haklarımız için mücadele edeceğiz. Kadınlar günümüz kutlu olsun” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER