WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Buğdayda verimli sezon

Buğdayda verimli sezon
Bu haber 30 Temmuz 2020 - 12:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı, Süleymanpaşa ilçesinde genel olarak buğdayda verimli bir sezon yaşandığını söyledi. Saygı, birçok bölgede buğdayda dönümüne 500 kg üzerinde verime alındığını dile getirdi.

“GENEL OLARAK VERİMLİ BİR YIL GEÇİRDİK”

Buğdayda verimi değerlendiren Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı; “Süleymanpaşa’da buğday verimleri genelde güzel. Sadece Karacamurat, Ortaca, Karabezirgan taraflarında biraz düşük. 350-400 kg arası. Orman köyü dediğimiz bölgelerde; Tekirdağ Çanakkale yolu tarafındaki köylerde verim daha güzel 500 kg’nin üzerinde. Genel olarak verimli bir yıl geçirdik. Fiyatlar buğdayda normaldi. TMO güzel fiyat açıkladı. Serbest piyasa onun üzerine çıktı. Satışlar güzeldi.

AYÇİÇEĞİNDE PRİM DESTEĞİ ARTTIRILDI

Yağlık ayçiçeğinde prim desteğinin arttırılmasına değinen Saygı;”Görünürde ayçiçeğinde verimden beklentimiz güzel. Ay başından sonra ayçiçeğinde biçimler başlayabilir.  Orman ve Tarım Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli yağlık ayçiçeğinde prim desteğinin 40 kuruştan 50 kuruşa çıkartıldığını da açıkladı. Prim desteği kanola ile eşitlendi. Olması gereken oldu. “diyerek sözlerini tamamladı.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER