WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Büyükşehir belediyesi kar mesaisinde

Büyükşehir belediyesi kar mesaisinde
Bu haber 13 Ocak 2022 - 10:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, sabah saatlerinde başlayan ve etkisini gösteren kar yağışı dolayısıyla harekete geçti ve il genelinde tüm ilçelerde yoğun kar mesaisine devam ediyor.

Yoğun kar yağışı dolayısıyla kapanma noktasına gelen yollar, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için, büyükşehir ekiplerinin kar küreme, temizleme ve tuzlama çalışmaları sonucunda kullanıma hazır hale getiriliyor.

“EKİPLERİMİZ İL GENELİNDE YOĞUN KAR MESAİSİNİ SÜRDÜRÜYOR”

Ekiplerin, aniden başlayan ve il genelinde etkili olan kar yağışı ile birlikte kar mesaisine başladıklarını dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kar ve buzla mücadelede gerekli önlemleri aldıklarını belirterek, “9 adet tuzlama aparatlı kar küreme kamyonu, 3 adet kar küreme bıçaklı kamyon, 15 adet grayder, 11 adet bekoloder, 3 adet loder lastik tekerlekli yükleyici ve 101 personel ile yolların kapanmaması için bir taraftan kar temizleme faaliyetini yürütürken, diğer taraftan da buzlanmaya karşı tuzlama çalışması gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması ve herhangi bir olumsuz durumun yaşanmaması için ekiplerimiz büyük bir özveri ile çalışıyor” dedi. Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER