WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Çevre gönüllüleri doğaya atılan çöpleri topladı

Çevre gönüllüleri doğaya atılan çöpleri topladı
Bu haber 21 Eylül 2021 - 10:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çevreye ve doğaya karşı duyarlı olan Saray Belediyesi, dünyanın en büyük sivil çöp toplama hareketi olan “Let’s Do It!” ile birlikte 18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Kambursöğüt Mevkii’nde çevre temizliği gerçekleştirdi. Kambursöğüt’te buluşan çevre gönüllüleri ormana, dereye ve doğaya atılan çöpleri topladı.
Saray Belediyesi, 2008’de Estonya’da 50 bin kişinin bir araya gelerek 10 bin ton çöpü temizlemesiyle başlayan ve bugün 180 ülkede 21 milyondan fazla gönüllüye ulaşan “Let’s Do It” hareketinin Dünya Temizlik Günü kampanyasına destek verdi. Bu kapsamda “Let’s Do It” Türkiye Çevre Koruma Kuruluşu Tekirdağ İl Temsilciliği ile iş birliği yapan Saray Belediyesi, 18 Eylül 2021 Cumartesi günü Kambursöğüt Mevkiinde atık toplama etkinliği düzenledi. Etkinliğe Saray Belediye Başkan Yardımcısı Birdal Gökdağ, CHP Saray İlçe Sekreteri Hakkı Canoğlu, CHP Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Emel Değirmenci, Belediye personeli ve çevre gönüllüleri katıldı.
“BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN ÇEVREYE DUYARLI OLMALIYIZ”
Etkinlikte konuşan Saray Belediyesi Çevre Mühendisi Şebnem Ürkmez, “Gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakmak için sadece bir gün değil her gün çevre kirliliği konusuna duyarlı olmalıyız. Bulunduğumuz ortamı kirletmemek, temizlemekten çok daha basit bir eylem. Günlük yaşantımızda alacağımız küçük önlemler ile çevre kirliliğine sebebiyet vermeyip, doğaya olan borcumuzu ödeyebiliriz. Bugünü ortaklaşa planladığımız Let’s Do It topluluğunun Saray temsilcilerine ve katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER