WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Çevrimiçi yazma projesi düzenlendi

Çevrimiçi yazma projesi düzenlendi
Bu haber 25 Eylül 2020 - 13:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TÜBİTAK BİDEB 2237 Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında Kırklareli Üniversitesi tarafından yürütülen “Gıda ve Teknoloji Alanlarına Yönelik Disiplinler Arası Bölgesel Kalkınma ve Ar-Ge Odaklı Proje Hazırlama Eğitimi” projesi kapsamında üç gün süren çevrimiçi proje yazma eğitimi başarıyla tamamlandı.

Yürütücülüğünü Dr. Öğr. Üyesi Engin Hüner’in yaptığı eğitim, Microsoft Teams üzerinden toplam 58 katılımcı ile gerçekleştirildi. Etkinliğe Kırklareli Üniversitesi’nden 46 kişi, Trakya Üniversiteler Birliği Üyesi olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nden 2 kişi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden 2 kişi, Trakya Üniversitesi’nden 4 kişi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nden 4 kişi katıldı.

3 gün süren eğitimlerde öncelikle TÜBİTAK, ARDEB ve TEYDEB projeleri olmak üzere bölgesel kalkınma odaklı güdümlü projeler, TAGEM fon kaynakları, bölgesel kalkınmaya dayalı AB çerçeve programı fon kaynakları, kamu-özel sektör işbirliği projeleri ile diğer uluslararası fon kaynakları hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Grup çalışması ve mentorluk oturumlarında Ar-Ge proje destek programlarının tanıtılmasıyla; proje içeriğine yönelik ihtiyaç belirleme, projenin amacı, konusu ve literatür özeti, özgün değer, yaygın etki bölümlerinin hazırlanması konularında eğitmenler mentorluk desteği vererek katılımcılar ile deneyimlerini paylaşıldı. Böylelikle hem mevcut projesi veya proje fikri olan katılımcılar için hem de yeni proje geliştirmeyi planlayan katılımcılara daha nitelikli proje hazırlama yetkinliği kazandırılması hedeflendi.

Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER