WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

CHP’den basına hukuki destek

CHP’den basına hukuki destek
Bu haber 12 Ocak 2021 - 11:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Habertrak Gazetesi’ni ziyaret etti. İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, zaman zaman hukuki sorunlarla ve baskılarla karşılaşan Tekirdağ basınına, adli süreçlerde avukat desteğinde bulunacaklarını söyledi.

Ziyarette; CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Aycan Gündüz, Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Şenol Özgür Taşmerdivenli ve Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Süleymanpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Turgay Uzsoy da yer aldı.

Baskılara boyun eğmeyen, etik ve ahlak kurallarına uyan tüm gazetecilerin yanında olduklarını belirten CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın; “CHP İl Örgütü olarak; Halkımızın vicdanının sesi olduğuna inandığımız, baskılara boyun eğmeyen, çıkar duygularından tamamen arınmış, doğru haber yapma uğruna her türlü fedakarlığa katlanan onurlu, omurgalı bütün gazetecilerin, basın emekçilerinin ‘çalışan gazeteciler gününü kutluyorum.’” dedi.

CHP Tekirdağ İl Başkanı Saygın, Tekirdağ’da görev yapan basın mensuplarının da zaman zaman hukuki sorunlarla ve baskılarla karşı karşıya kaldığına dikkat çekerek basın mensuplarına adli süreçlerde avukat desteği sağlanacağını söyledi.

VEFAT EDEN GAZETECİLERİN İSMİ YAŞATILACAK

İl Başkanı Saygın, ayrıca Tekirdağ’da görev yapan vefat eden gazetecilerin isimlerinin cadde veya sokaklara verilmesi konusunda ilçe belediye meclislerine veya büyükşehir belediye meclisinde önerge vereceklerini duyurdu. İl Başkanı Saygın, Habertrak Gazetesi İmtiyaz sahibi Cenap Kürümoğlu ve çalışanlara meslek hayatlarında başarılar diledi.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER