WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

ÇILGIN PROJE HAYATA GEÇİYOR

ÇILGIN PROJE HAYATA GEÇİYOR
Bu haber 08 Ekim 2021 - 16:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Habertrak/Serhat Yeşilipek

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, İsviçre’de teleferik ve dağ kızağı projesi için inceleme gezisinde bulundu. Başkan Yüksel, Süleymanpaşa ilçesinde yapılacak olan Ata Tepe Dağ Kızağı ve Teleferik Projesi için müjde verdi.

En kısa süre içerisinde yapımına başlanacak olan Ata Tepe Dağ Kızağı ve Teleferik Projesi’nde teleferik hattı 1200 metre uzunluğunda, dağ kızağı hattı ise yaklaşık 800 metre uzunluğunda olacak. Çılgın proje ile Trakya Bölgesi’nin ilk ve tek teleferik hattı Süleymanpaşa ilçesinde hayata geçirilecek.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, projenin detaylarını aktardı. Başkan Yüksel, açıklamasında; “İsviçre Alpleri’ndeyiz. Alplere doğru çıkan teleferikteyiz. Teleferiğin altında gördüğünüz dağ kızağı hattı. 2400 metreye çıkan 3 buçuk kilometrelik uzunluğundaki bir teleferik hattı var. Bizim planladığımız teleferik, 1200 metre uzunluğunda. Dağ kızağımız da yaklaşık 700-800 metre uzunluğunda olacak. Teleferik ve dağ kızağına Süleymanpaşalı hemşerilerimize en kısa sürede kazandıracağız.” ifadelerini kaydetti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER