WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Danıştay’ın hassasiyeti yerindedir”

“Danıştay’ın hassasiyeti yerindedir”
Bu haber 13 Kasım 2021 - 10:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ’da AB MODEX Saha Tatbikatı’na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Danıştay’ın Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, toplumsal olaylarda görüntü alınmasını yasaklayan ve yaptırıma bağlayan genelgesine ilişkin yürütmeyi durdurma kararını değerlendiren Soylu,  “Emniyet Genel Müdürlüğü’müzün genelgesi ile ilgili Danıştay’a bir müracaat yapıldı, Danıştay bunun üzerine bir inceleme gerçekleştirdi. Yaptığı incelemede, esasen bizim amacımızı, hedefimizi ortaya koyan bir durdurma gerçekleştirmedi. “dedi.

Çalışmaları Danıştay’ın yürüttüğünü söyleyen Soylu; “Burada belki de bir hassasiyete dikkat çekti. O hassasiyet de bizim hassasiyetimiz. Danıştay’ın dikkat çektiği hassasiyet doğru bir hassasiyet. Belki yazımla, Anayasada bütüncüllüğü olduğu için çok altı çizilmeyen; basınla ilişkiler, yani basın özgürlüğü konusundaki bu hassasiyete dikkat çekilmesi konusunda bir irade ortaya koydu. Biz, o Anayasa’da var diye bir değerlendirme yapmamış arkadaşlar. Burada Danıştay’ın hassasiyeti doğru bir hassasiyettir. Arkadaşlarımız da Danıştay’ımızın bu ortaya koyduğu hassasiyet konusundaki çalışmaları Danıştay’ımızla yürütmektedir. Orada esas meselenin ana amacını taşıyan noktada bir eksiklik söz konusu değil. Bu hassasiyet değerlendirilecek ve aynı şekilde, Danıştay’ın da arzu ettiği şekilde bir düzenlemeyle devam edecektir diye düşünüyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Eski Tekel fabrikasından gerçekleştirilen tatbikat sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Tekirdağ’dan ayrıldı. Habertrak/Serhat Yeşilipek

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER