WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Deprem Simülasyon Tır’ında deprem eğitimi

Deprem Simülasyon Tır’ında deprem eğitimi
Bu haber 02 Mart 2017 - 16:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen program çerçevesinde 28 Şubat 2017 Salı günü Malkara’ya gelen Deprem Simülasyon TIR’ında 10.00 – 17.00 saatleri arasında Malkaralı vatandaşlara ve öğrencilere deprem eğitimi verildi.

14 Kasım Caddesi üzerinde hükümet binası önünde yer alan deprem simülasyon tırında B.Ü. KRDAE AHEB’den (Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Afete Hazırlık Eğitim Birimi) Jeofizik Mühendisi Yavuz Güneş ve Eğitmen Rüya Seyhan tarafından Uygulama öncesi öğrencilere kısa bir temel bilinçlendirme sunumu verildikten sonra Deprem simülasyon tırı içine yerleştirilen oturma odası ve mutfaktan oluşan simülasyon odasında, katılanlara 7,4 büyüklüğündeki Gölcük Depreminin %60 hafifletilmiş haliyle ve 20 saniye süreyle gerçekçi deprem anı yapay olarak yaşatıldı.

Deprem simülasyon tırına gelen öğrencilere Malkara Belediye personelleri tarafından puzzle hediye edildi.  Habertrak/Alev Zinni

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER