WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Devam eden projeleri yerinde inceledi

Devam eden projeleri yerinde inceledi
Bu haber 16 Ekim 2021 - 10:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, İlçe ziyaretleri kapsamında Vize’ye bağlı köyleri ziyaret ederek, devam eden projeleri yerinde inceledi.

Vize İlçe ziyareti kapsamında Vali Bilgin ilk olarak Vize Albay Nuri Conker Kışlası Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Hayırsever Aykut, Zemzeme ve Mehmet Denkdemir kardeşler tarafından kışla içerisinde yaptırılan  “Denkdemir Şehitler Camii” gezerek,  incelemelerde bulundu. Devam eden çevre düzenlemesi çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı. Camii incelemesinin ardından, Vize’de yeni ve modern binası ile mesleki eğitim alanında hizmet vermek üzere yapımına başlanan 18 Derslikli Vize Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (METEM) devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

SURVİVOR PARKI KURULACAK

Vize ilçe merkezindeki incelemelerin ardından, Vali Bilgin, Türkiye –Bulgaristan Avrupa Birliği projesi ile Vize Müsellim Köyü’nde İl Özel İdaresi ve Bulgaristan’ın Tsarevo Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında; sürdürülebilir turizmin geliştirilmesi, kültür ve doğa turizminin artırılması ve sınır ötesi işbirliği güçlendirilmesi amacıyla uygulamaya konulan proje alanında incelemelerde bulundu. Tamamı Avrupa Birliği hibesi ile gerçekleştirilecek proje ile; Vize Müsellim Köyü’nde çevre düzenlemesi, oyun parkı ve gelen turistlerimiz için grup oturma alanları ile Kırklareli’nin en büyük survivor parkı kurulacak olup, ayrıca ziyaretçilerin Sultanlar Yolu güzergahında olan köyü ve bölgeyi gezmeleri için ücretsiz akıllı bisiklet hizmeti verilecek.

Vali Bilgin, Vize’ye bağlı köy ziyaretlerine Ülkemizin sektöründe öncü firmalarından olan ve Vize Soğucak Köyü’nde kurdukları çiftliklerinde süt ve süt ürünleri alanında üretimlerine devam eden SÜTİŞ Üretim Çiftliği’ ni gezerek devam etti. Firma yetkililerinden üretim ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.  Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER