DOLAR 31,4211 % 0.16
EURO 34,0999 % 0.09
GRAM ALTIN 2.100,68 % -0,01
ÇEYREK A. 3.434,61 % -0,01
BITCOIN 1.996.575 2.541
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Kent Konseyi’nden engellilere ve kadınlara destek

Son Güncelleme :

07 Ocak 2024 - 13:25

Kent Konseyi’nden engellilere ve kadınlara destek

 

Engellileri ve kadınları desteklemeye karar veren Tekirdağ Kent Konseyi, “Ürün Sizden Destek Bizden” projesini hayata geçiriyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında, kadınların ve engellilerin kendi ürünlerini satışa sunabilecekleri reyonlar kurulacak.

Tekirdağ Kent Konseyi, hazırladığı yeni proje ile üreten kadınların ve engellilerin para kazanmasına destek olacak. Kent Konseyi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği proje kapsamında, “Ürün Sizden Destek Bizden” sloganıyla engellilerin ve kadınların ürünlerini satarak aile bütçelerine katkı sunmalarını sağlayacak.

SATIŞ REYONLARI KURULACAK

Tekirdağ Kent Konseyi’nin 3 Ocak 2024 günü yaptığı yürütme kurulu toplantısında aldığı karara göre, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Paşa Camii merdivenlerinin başında satış reyonları kurularak, engellilerin ve kadınların ürettiği ürünleri bu reyonlarda satışa sunmaları sağlanacak.

Söz konusu yerde kurulacak konteyner reyonlarında kendi ürünlerini sergileyecek olan engelliler ve kadınlar, böylece aile ekonomilerine katkıda bulunmuş olacak. Satılacak ürünlerin gıda maddeleri olacağı gibi el sanatları ürünleri de olabileceği kaydedildi.

Tekirdağ Kent Konseyi daha önce de gerçekleştirdiği çok sayıda etkinlikle engellilerin ve kadınların sorunlarını gündeme getirerek, çözüm yönünde projeler geliştirmişti. Habertrak / Salih Aydın