WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“Ekonomimizin acı gerçeği işsizlik”

“Ekonomimizin acı gerçeği işsizlik”
Bu haber 26 Aralık 2019 - 14:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 “Açıklanan rakamlar hiç iç açıcı değil”

Saadet Partisi Çorlu ilçe teşkilatı 2019 yılı son divan toplantısını gerçekleştirdi.

Süleymaniye Camiinde kılınan sabah namazıyla başlayan etkinlik kahvaltı ikramıyla devam etti. İlçe binasındaki toplantıda komisyon raporları değerlendirildi. Başkanlık divanı üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya Saadet Partisi Tekirdağ il Başkan Yardımcısı Murat Vakitçi de katıldı.

“TÜİK İKTİDARIN POLİTİKALARINA KILIF HAZIRLAMAKTA DEVRİM YAPTI”

İlçe Baskanı Aytuğ Aslan gündeme dair konuşma gerçekleştirerek, “Asgari ücret görüşmelerinde üç kademeli zam önerisi gündeme geldi. Hafif işte çalışan adam fazla çalışmadığı için karnı az doyar. Orta yoğunlukta çalışan bir işçi daha az yemeğe ihtiyaç duyarlar. Ağır işte çalışan işçi yorulur o fazla para alabilir teklifi yapıyorlar. Yahu bu ücret insan başı belirlenmez, çoluk çocuğunun ailesinin karnın doyması hesap edilmelidir. 2200 lira asgari ücret belirlemek demek insanları açlığa mahkum etmek demektir. TÜİK iktidarın politikalarına kılıf hazırlamakta devrim yaptı adeta. Gerçeklerle alakaları yok! Milletin kafasını karıştırarak karnını doyuracağını zannediyor. Siz hangi hikayeyi söylerseniz söylerin aç insanın karnı hikaye ile doymaz. Önünüze lütfen bir hedef koyun,10 yıl, 15 yıl deyin ki biz bu hedefe ulaşacağız. Her yıl asgari ücreti enflasyonun üzerinde bir artışla hesap edeceğiz deyin” dedi.
“Bu zihniyet ile ekonomiyi düze çıkarmanız mümkün değil”

Türkiye’nin topyekun bir zihniyet değişimine ihtiyacının olduğunu aktaran Aslan, “Ekonomimizin acı bir gerçeği de işsizlik. Eylül ayı işsizlik rakamları açıklandı, rakamlar hiç iç açıcı değil. İşsizlik geçen yıla nazaran 2.4 puan artışla %13.8 oldu.

“Aç insanın karnı hikaye ile doymaz”
İşsiz sayısı 817 bin kişilik artışla 4.5 milyonu aştı. İstihdam 1.7 puan azalış ile %46.1’e düştü. Genç işsiz oranı 4.5 puan artışla %26.1‘e yükseldi!
İktidar ekonomimiz uçuşa geçti diyor, ekonomi şu an öyle bir uçtu ki iniş yapacak yer bulamıyor! Kağıt üzerinde ekonomiyi düzelttiklerini sanıyorlar fakat milletimizin canı yanıyor, gerçeklerden haberleri yok! Bir kere zihniyetiniz tamamen yanlış. Bu zihniyet ile ekonomiyi düze çıkarmanız mümkün değil. Türkiye’nin bugün topyekun bir zihniyet değişimine ihtiyacı var. Bu zihniyet değişimi sağlanmadıkça ülkemizin geleceğe emin adımlar atması mümkün değil. Biz Saadet Partisi olarak bu konuda üzerimize düşen ne ise yapmaya hazırız. Yeter ki milletimizin huzuru ve refahı sağlanabilsin.
Her zaman söylediğimiz gibi biz bütün uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz. Şüphesiz ki güç ve kudret sahibi Cenab-ı Allah’tır.
Allah (cc) ülkemizin, bölgemizin ve bütün insanlığın yardımcısı olsun” diye konuştu. Haber Merkezi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER