DOLAR 18,1212 % 0.16
EURO 18,2198 % -0.26
GRAM ALTIN 1.020,19 % -0,13
ÇEYREK A. 1.668,01 % -0,13
BITCOIN 392.383 -8.43
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 28°
Google News

“Emekten ve alın terinden tasarruf etmiyoruz”

Son Güncelleme :

05 Ağustos 2022 - 10:23

“Emekten ve alın terinden tasarruf etmiyoruz”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmede bulundu.

Saat 14.00 sıralarında başkanlık makamında başlayan toplantıda; Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı, Tahir Özçınar, Ali Ünal ve Hukuk İşleri Müdürü Orkan Özkaya da hazır bulundu.

Keşan’a yakışan ve vizyon katacak hizmetlerihayata geçirmek için canla başla çalıştıklarını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu,“Bu doğrultuda ekibimiz ile birlikte gece gündüz demeden çalışıyor, akıl ve alın teri döküyoruz. Hizmetten, emekten ve alın terinden hiç tasarruf etmiyoruz, tatilimizden tasarruf ediyoruz. Mali disiplin ve tasarruftan da hiç geri adım atmıyoruz. Bu anlayış ile sizlere layık olduğunuz hizmetleri üretme gayretindeyiz.” dedi.

CHP Belediye Başkan adayı Şenol Yalı’nın açıklamasına değinen Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Bu konuda bir şey söylememe gerek yok. Benim onunla muhataplığım 31 Mart günü sona erdi. Keşan için bir sayfalık vizyonu ortaya koyan birine cevap verme gereği duymuyorum. Açıklamasını ofiste yaptığına göre sanırım partisi de muhataplığı kesmiş durumda. Bizim Keşan için büyük işlere ihtiyacımız var.”

“SİYASET İLE SANAYİ SİTESİ YÖNETİMİNİ KARIŞTIRMAMALI”

Keşan Küçük Sanayi Sitesi yönetim kurulunun sanayi yollarının yapımı konusundaki açıklamalarına cevap veren Mustafa Helvacıoğlu, toplantıda konuyla ilgili mecliste yaptığı konuşmanın videosunu basın mensuplarına izlettirdi.

Sanayi sitesinde yolların yapımı konusunda yıllardır bir özlemin olduğunu ve bunu mecliste de söylediği gibi bu özlemi dönemlerinde sona erdireceklerinin altını çizen Helvacıoğlu,“Esnafımız umutla bekliyor. Allah’ın izniyle Keşan’ımıza yakışan bir sanayi sitesi için kolları sıvadığımızı mecliste de belirtmiştim. Sanayi sitesi yönetimimiz de bu konuda basın toplantısı yapmış. Hakan Başkanı konuyla ilgili olarak yarın (bugün) ziyaret edeceğiz. Yolu yapmak için planlamamızı yapacağız. Son mecliste yapacağımızı belirttik. Siyaset ile sanayi sitesi yönetimini karıştırmamalı. Biz de sanayi sitesi başkanlığı için kendisini destekledik. Yolların yapımı başlıyoruz. Planlamamızı yaptık.”

“SANAYİ ESNAFINI CEZALANDIRDIĞIMIZ YOK”

Sanayi sitesinde yapılacak çalışmaların karayolları ile birlikte yürütüleceğini belirten Helvacıoğlu, “Sanayi sitesi içerisinde 6 bin m2 desenli beton kaldırım uygulayacağız. 3 km asfalt yapmayı hedefliyoruz. Araç ve yaya trafiğini daha düzenli hale getireceğiz. Yine peyzaj ve cadde mobilyaları ile sanayi sitemiz yepyeni bir çehreye kavuşacak. Toplamda 4 milyon TL’lik bir yatırım planlıyoruz. Bu hedeflerimize rağmen, yine algı çalışmaları yapma gayretinde olanlar oldu. Biz; ‘Sanayi sitemizi düzenleyeceğiz’ dememize rağmen, bu çalışmaları karalama çabasına girişildi. Yapacağız dememize rağmen ‘Sanayi esnafını cezalandırıyor’ başlıkları atıldı. Sanayimize 3 tane park yaptık, katılım yolunu yaptık. Sanayiye yapmadığımız hizmet kalmadı.Şimdi yolları, blok düzenlemelerini yapacağız. Başkanlık tarihimde neredeyse en çok hizmeti sanayi sitemize yaptık. Aksini söyleyen olursa buradayım. Katılım yolunu yaptık, ana yoldan girişi yoktu sanayinin Sanayiye çıkan tüm caddeleri düzene soktuk. Görevlerimiz arasındaydı, söz verdik yapıyoruz. Asfalttan sonra blok aralarını Hakan Başkan yapmalı. Sanayide hizmet eksik kalmayacak. Toplamda 4 milyon TL’lik bir yatırımdan bahsediyoruz. Algı çalışması yapmasınlar. Sanayide sanayi başkanı, mecliste İYİ Partili meclis üyesi olsun. Sanayi esnafını cezalandırdığımız yok.” diye söyledi.

Haber Merkezi

%d blogcu bunu beğendi: