WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Erman Toroğlu’na Tekirdağ’dan tepki yağdı

Erman Toroğlu’na Tekirdağ’dan tepki yağdı
Bu haber 10 Ocak 2021 - 11:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu, A Spor’da roman vatandaşları hedef alan söylemlerde bulundu. Erman Toroğlu’nun söylemlerine Tekirdağ’da yaşayan roman vatandaşlar  sosyal medyadan tepki gösterdiler.

Sivasspor’a 2-1 yenilen Gaziantep FK’de teknik direktör Marius Sumudica maç sonrası sözleşmesiyle ilgili para konusundaki söylemlerini eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu  A Spor’da değerlendirdi.

ROMANLARI HEDEF ALAN SÖYLEMLERDE BULUNDU

Sumudica’nın sözlerini eleştiren Erman Toroğlu, “O teknik adam var ya tam tiyatro. Böyle bir tiyatro görmedim ben. Burayı ne zannediyor? Böyle çingenelik olur mu ya, çingenelik…” derken, “Affedersin, çingenelik bu” dedi. “Ne diyeyim abi, ne taraftan tutsam o tarafa kötü gidiyor” diyen Toroğlu, “Ne bileyim abi, ne diyeyim, dilenci mi diyeyim ya, dilenci diyeyim” dedi.

Toroğlu ayrıca, “Romanlardan özür dilerim de, çok severim onları ayrıca da… Ben benzetmeyi başka yerden yaptım” diye ekledi.

Erman Toroğlu’nun romanları aşağılayıcı söylemlerine Tekirdağ kamuoyundan da tepkiler geldi. Tekirdağ’da yaşayan Roman vatandaşlar, sosyal medya hesapları üzerinden Toroğlu’nun sözlerine tepki gösterdiler.

Tekirdağ’da yaşayan bir Roman vatandaş; “Bir tv programında yapmış olduğu yakışıksız ve maksadını aşan ifadelerinden dolayı Erman Toroğlu’nu tüm Roman toplumundan özür dilemeye davet ediyorum. ”dedi.  Habertrak/Serhat Yeşilipek

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER