WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

ESNAF PANDEMİ KISKACINDA

ESNAF PANDEMİ KISKACINDA
Bu haber 15 Ekim 2020 - 9:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Tekirdağ İl Yönetimi Süleymanpaşa’daki esnafı ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi. Pandemi nedeniyle dertli olan esnaf siftah yapmadan kepenk kapadığını vergi, sigorta borçlarının ödenmediğini kira elektrik su doğalgaz, faturalarını ödeyemediklerini kaydetti.

İYİ PARTİ ESNAFI DİNLİYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye çapında il il dolaşırken teşkilatlarda esnaf ziyaretlerine devam ediyor.  İYİ Parti Tekirdağ Ekonomi ve Kalkınma Politikaları Başkanı Elif Demirbaş öncülüğünde ‘Millet Bizi Çağırıyor’ sloganı çerçevesinde Tekirdağ İl Yönetimi ve Süleymanpaşa İlçe Yönetimi Süleymanpaşa’daki esnafı ziyaret etti. Esnafın derdini dinleyen İYİ Partililere esnaf dert yandı.

ESNAFIN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI

Esnafın zorda olduğunu kaydeden İYİ Parti Tekirdağ Ekonomi ve Kalkınma Politikaları Başkanı Elif Demirbaş, “Bir yandan Genel Başkanımız Meral Hanım Türkiye’yi dolaşarak esnafın derdini dinlerken biz de yerelde esnafımızın ve işverenlerimizin sorunlarını dinliyoruz. Esnafımız bin dertli. Ziyaretlerimizle esnafımızla uzun uzun sohbet ettik. Yapılan ziyaretlerde esnafın siftah yapmadan kepenk kapattığını öğrendik. Vergi, sigorta borçlarının ödenmediğini kaydeden esnafımız elektrik, su, doğal gaz, faturalarını dahi ödeyemediklerini bizlere iletti. Çok acı bir durum. Esnafımız bitmiş durumda. Vatandaşın da alım gücü kalmadığı için esnaf çareyi personel çıkartmakta bulmuş. Banka kredi borçlarını ödeyemeyen esnafımızın durumu içler acısı. Esnafın artık dayanacak gücü kalmamış” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER