WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

“EYT’liler lütuf değil, kazanılmış haklarını istiyor”

“EYT’liler lütuf değil, kazanılmış haklarını istiyor”
Bu haber 15 Ocak 2022 - 11:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili basın açıklaması yapıldı.

Hasan Ali Yücel Meydanı’nda yapılan açıklamada konuşan CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın; “EYT’liler lütuf değil, kazanılmış haklarını istiyor.” dedi.

İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, CHP’nin EYT sorununu çözmek için defalarca girişimlerde bulunduğunu ancak AK Parti ve MHP’nin hep karşılarında olduklarını ifade etti. Partisinin TBMM’de verdiği kanun tekliflerinin AK Parti ve MHP oyları ile reddedildiğini ifade eden İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, AK Parti iktidarına eleştirilerde bulundu.

 

İktidarın EYT’lileri oyaladığını kaydeden İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, şöyle devam etti:

“Türkiye’de yaklaşık 7,9 milyon emekli asgari ücretin altında aylık alarak açlık sınırının altında yaşıyor. 4 Milyondan fazla emeklimiz geçinebilmek için ya bir iş arıyor ya da bir işte çalışıyor. Devletine 40 yıl hizmet etmiş bir emekli ise en çok tükettiği ürün olan kuru ekmeğe muhtaç yaşıyor. Umut tacirliği yapan AK Parti iktidarı bugüne kadar her defasında EYT mağdurlarının hayalleri ile adeta alay etmeye devam etti.” ifadelerini kullandı.

“EYT’LİLER CHP İKTİDARINI DÖRT GÖZLE BEKLİYOR”

CHP iktidarında EYT’lilerin sorunlarının çözüleceğini anlatan İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “EYT’liler CHP iktidarını dört gözle bekliyor. Bu mağduriyete CHP iktidarında son verileceğini biliyor. Türkiye’nin dört bir yanından EYT’Lİ yurttaşlarımız için atılması gereken adımları bir kez daha dile getiriyoruz. EYT’LİLERİN geçmişe dönük emeklilik hakları verilmeli, 22 yıllık bu hak gaspına bir an evvel son verilmelidir. En düşük emekli aylığı asgari ücrete eşitlenmelidir. Emekli aylıkları iyileştirilmeli, aylık bağlama oranları eski düzeye çekilmeli, güncelleme katsayısında milli gelir artışının tümü dikkate alınmalıdır. Emeklilerimizin yıllardır beklediği “intibak yasası” derhal çıkartılmalı ve emekli aylıkları arasındaki eşitsizliğine son verilmelidir.” Habertrak/Serhat Yeşilipek

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER