WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali’nin kapanış konserinde Türkiye’nin en güçlü tenor seslerinden Ferhat Göçer, Tekirdağ sahilinde unutulmaz bir gece yaşatırken muhteşem performansı ile Süleymanpaşalıları adeta büyüledi.

Süleymanpaşa Sahil Mutlukent Çay Bahçesi yanında gerçekleştirilen konseri on binin üzerinde Süleymanpaşalı izlerken yaklaşık 2 saat süren konserde Göçer performansı ile alkış aldı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın eşi Belgin Eşkinat ile birlikte takip ettiği konser sonunda Başkan Eşkinat, Ferhat Göçer’e üzüm, pekmez ve bulama ikram etti.

Eşkinat sahnede bir de konuşma yaparken konuşmasında şunları söyledi:

EŞKİNAT: “HER ZAMAN TEKİRDAĞ’A BEKLİYORUM”

Bir Tıp doktoru anca bu kadar iyi bir sanatçı olabilir. Biz 4 buçuk yıl önce bilimin, aklın ışığıyla Süleymanpaşalıların gücüyle, güzellikle, kültürle, sanatla süsleyerek bir yolculuğa çıktık. Çok şükür ki bugün bu kadar coşkulu bir kalabalığı, böyle bir enerjiyi yaratmanın mutluluğunu tattık. Buna vesile olduğunuz için ben size çok teşekkür ediyorum. Her zaman Tekirdağ’a bekliyorum.

“ÜZÜMÜMÜZE, BAĞIMIZA, TARIMIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Bu sene bu festivalin dördüncüsü. Biz üzümün kutsal olduğuna inananlardanız. Üzümün bu topraklara çok yakıştığını, tarımsal üretim aracı olarak üzümün yeşermesi gerektiğini bilenlerdeniz. Yıllar önce 400 bin dönüm bağ olan bir yerde yaşıyoruz biz. Bugün her ne kadar 10’da 1’i kaldıysa da bu şehir yıllar boyunca dökme şarabını, üzümünü Fransa’ya gönderip şişelettirip Fransız şarabı diye dünyaya satmış bir şehir. Artık akıllanmanın zamanı geldi. Üzümümüze, bağımıza sahip çıkacağız. Tarıma sahip çıkacağız.

“DIŞ BASINDA SÜLEYMANPAŞA BİR MARKA HALİNE GELDİ”

Dört senedir buraya uluslararası experler geliyor. Türkiye’nin tek şarap yarışmasını yapıyorlar. İç piyasaya veremiyoruz, serbest değil. Ama dış basında Süleymanpaşa bir marka haline geldi. Trakya bir marka haline geldi. İlk sene 1 altın madalya. İkinci sene 3 altın madalya. Üçüncü sene 9 altın madalya ve bu sene 13 altın madalya çıkardı buranın şarapları. Önümüzdeki hafta sizleri temsilen Amerika’ya Türk gününe gidiyorum. Türk gününde ikram edilecek olan şaraplar bu toprakların şarapları.

 “BİZ SÜLEYMANPAŞA’YI, TEKİRDAĞ’I, TRAKYA’YI DÜNYAYA HAZIRLIYORUZ”

Biz tarımla, üniversiteyle, kültürle, sanatla kalkınacağız. Hani diyorlar ya ‘Eşkinat heykel yapa başka bir şey yapmaz’ 1.800.000 m2 yol yaptık. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yoldan daha fazla yol yaptık. Yol bozulur ama sanat kalır, kültür kalır. Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımız. O çocuklarımızın Çocuk Kulübü ile, onların kreşleri, etkinlikleri ile biz Süleymanpaşa’yı, Tekirdağ’ı Trakya’yı, dünyaya hazırlıyoruz. Şimdi buradan giderken buraya gelmeyenlere lütfen söyleyin. Başkan heykel de yapar, yol da yapar. Allah hepinizin yolunu açık etsin.”

İZMİR MARŞI İLE COŞKU DORUĞA ÇIKTI

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın konuşması binlerce Süleymanpaşalı tarafından uzun süre alkışlandı. Eşkinat’ın konuşmasının ardından Ferhat Göçer ile birlikte İzmir marşını söylerken İzmir marşı ile birlikte coşku doruğa çıktı.

Habertrak/Ferhat Akgün

Ferhat Göçer Süleymanpaşa’yı salladı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali’nin kapanış konserinde Türkiye’nin en güçlü tenor seslerinden Ferhat Göçer, Tekirdağ sahilinde unutulmaz bir gece yaşatırken muhteşem performansı ile Süleymanpaşalıları adeta büyüledi. Süleymanpaşa Sahil Mutlukent Çay Bahçesi yanında gerçekleştirilen konseri on binin üzerinde Süleymanpaşalı izlerken yaklaşık 2 saat süren konserde Göçer performansı ile […]

11 Eylül 2018 'da eklendi ve kez izlendi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ