WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Gelişen teknoloji kampüslere entegre ediliyor

Gelişen teknoloji kampüslere entegre ediliyor
Bu haber 04 Mayıs 2021 - 11:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Kırklareli Üniversitesi Akıllı Kampüs ve Tıp Fakültesi Akıllı Bina Tasarımı” toplantısı Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür başkanlığında gerçekleştirildi.

Video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıda “Akıllı Kampüs ve Tıp Fakültesi Akıllı Bina Tasarımı” konusunda Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ile Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan üç ayrı ekip tarafından hazırlanan öneri raporlarının sunumu yapılarak sonraki aşamalarda yürütülecek çalışmalar ele alındı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, gelişen teknolojinin yükseköğretim kurumlarında eğitim-öğretim süreçlerine entegre edilmesinin çok önemli bir ihtiyaç olduğunu vurguladı. Üniversitenin dijital dönüşüm politikası kapsamında Akıllı Kampüs, Ekolojik Akıllı Eğitim Ortamları, Yeşil ve Çevreci Kampüs ile Atık Yönetim Sistemi kavramlarının önemine dikkat çeken Prof. Dr. Bülent Şengörür, inşaat çalışmaları devam eden Tıp Fakültesi binası ve mevcut binalarda kullanılması öngörülen dijital sistemleri ortaya koymak ve bu sistemler için gerekli altyapı sistemlerinin tanıtılması, gereksinimlerin belirlenmesi ve olası uygulamaların desteklenmesi amacıyla düzenlemiş oldukları toplantının verimli geçmesi dileğinde bulundu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meryem Çamur ise, yaptığı açılış konuşmasında üç farklı ekibin öneri raporlarının oluşturulmasında yürüttüğü ön hazırlık çalışmaları ve bugüne kadar gerçekleştirmiş oldukları toplantılarla ilgili bilgiler aktardı.

Haber Merkezi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER