WEB TV

HaberTrak – Tekirdağ Haber – Tekirdağ Son Dakika

Grip aşısında kritik gelişme

Grip aşısında kritik gelişme
Bu haber 22 Ekim 2020 - 16:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tekirdağ Aile Hekimleri Derneği, grip aşısını sadece yüksek risk grubundaki vatandaşların yaptırabileceğini kaydetti ve grip aşısı olmak isteyen vatandaşların, E-Nabız üzerinden risk durumlarını sorgulamaları gerektiğinin altını çizdi.

Tekirdağ Aile Hekimleri Derneği tarafından yapılan açıklamada, yüksek risk grubunda bulunan vatandaşların grip aşısında öncelikli olacağı kaydedilerek “Grip aşısını sadece yüksek risk grubundaki vatandaşlarımız yaptırabileceklerdir. Bu yüzden grip aşısı olmak isteyen vatandaşlarımızın öncelikle E-Nabız’dan risk durumlarını sorgulamaları gerekecektir. Yüksek riskli çıkmaları halinde hekimlerimizce kendilerine grip aşısı reçete edilebilecektir.” Açıklamasında bulunuldu.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN DUYURULARINI TAKİP EDİN UYARISI

Yapılan açıklamada şu önemli ifadeler de kaydedildi: “Vatandaşlarımızın yüksek risk grubunda olmamaları durumunda ise kendilerine aşı reçete edilemeyecektir. Bakanlığımız sistemleri buna izin vermemektedir. Bu sebeple vatandaşlarımızın polikliniklere ve aile hekimliği birimlerine gelmeden önce mağdur olmamaları ve Pandemi döneminde Covid-19 hastalığı riskine hem hastalarımızın hem de sağlık çalışanlarımızın maruz kalmamaları açısından öncelikli olarak risk durumlarını E-Nabiz’dan kontrol etmeleri gerekmektedir. Yüksek risk grubunda olmayan vatandaşlarımızın ise Sağlık Bakanlığımızın duyurularını takip etmeleri gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Habertrak/Özlem İnan     

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER