DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
GRAM ALTIN 2.438,65 % -0,91
ÇEYREK A. 3.987,20 % -0,91
BITCOIN 2.148.936 -4.588
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

3 boyutlu resimleriyle büyülüyor

Son Güncelleme :

18 Temmuz 2018 - 14:44

Tekirdağlı ressam Eylem Çalışkan Alanya/Antalya’da Türkiye’nin en büyük aile hotellerinden birinde yaptığı 3 boyutlu resimlerle yerli ve yabancı turistlerin büyük beğenisini kazandı. Hotelin lobisine, bir uçurumun içinde bulutlar arasından yukarıya doğru yükselen ve dallarında iki koala yavrusunun bulunduğu bir ağaç kütüğünü resimleyen Çalışkan, 2. resmini hotelin personel merdivenine, yukarıdan aşağıya inen bir pumayı (dağ aslanı) 3 boyutlu çizerek gerçekleştirdi.

Çalışkan: “Bu resimler için yurt dışından özel bir davetle buraya geldik. Çalışmalarımızla ilgili olarak yurt dışında bulunuyorduk, buradan teklif gelince hoteli internetten araştırdım, seçkin ve markalaşmış bir hotel olduğunu gördüm ve teklifi kabul ettim. Buraya gelmemize vesile olan ve bizi burada tüm olanaklarını sunup en güzel biçimde ağırlayan başta hotelin Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gür ve Ortadoğu şirketler Grubu’nun Ceo’ su Mehmet Gür olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“RESİMLERİME KARŞI OLDUKÇA YOĞUN BİR İLGİ VARDI”

Resmin yapım aşamasında bile fotoğraf çektirmek isteyenlerin olduğunu belirten Çalışkan, “Resimlerime karşı oldukça yoğun bir ilgi vardı. Resimler henüz yapım aşamasında ve yarımken bile fotoğraf çektirmek isteyenlerin fotoğraflarını çekmek 1 – 1 buçuk saat sürüyordu ve resme kaldığım yerden ancak fotoğraflardan sonra devam edebiliyordum. Gerek resimlerimin yapımı aşamasında gerekse tamamlandıktan sonra hotel yönetiminin, personelinin ve resimlerimde fotoğraf çektiren turistlerin gösterdikleri ilgiden dolayı oldukça mutluyum. Herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca değerli sanatçılarımız; Ahmet Selçuk İlkan, Ferhat Göçer ve Şükrü Kamacı ve ekibine de resimlerime gösterdikleri yakın ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kaydetti.

Habertrak/Özlem İnan