DOLAR 32,2348 % 0.17
EURO 35,0579 % 0.17
GRAM ALTIN 2.503,39 % -0,28
ÇEYREK A. 4.093,04 % -0,28
BITCOIN 71.079,99 6.586
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 17°

“Alpullu’nun bedeli ödenmiştir”

Son Güncelleme :

02 Mart 2018 - 12:36

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, parti binasında yapılan haftalık olağan toplantıda, “Alpullu’nun bedeli ödenmiştir.” dedi.

Kaya, şöyle devam etti; “Cumhuriyetin ilk fabrikası olarak kalkınmanın, ilerlemenin ve Cumhuriyet aydınlanmasının ilk eseri olan ALPULLU ŞEKER FABRİKASI her hangi bir fabrika ve ya işletme değildir. Türk insanının emeğinin, çalışkanlığının ve alın terinin eseridir. Yüzlerce yıl ekonomik sömürü altında yaşayan bir halkın ayağa kalkarak tarihe ve dünyaya adını altın harflerle yazdırdığı bir başkaldırının eseridir. Bugünse Emperyalist firmalar ve onların yerli işbirlikçileri Cumhuriyetin bu kazanımlarına saldırmakta ve satın alarak yok etmeye çalışmaktadırlar.

Cumhuriyetin ilk yıllarından başlayan bu kalkınma ve var olma mücadelesinde, işçisi, köylüsü ve çiftçisi ile Trakya halkı Alpullu’nun bedelini ödemiştir. Kimse bizden dedelerimizin, babalarımızın alın teri ile ödediği bu bedeli yeniden ödememizi beklememelidir. Ve bizler, Cumhuriyetin kurucuları ve bu ülkenin sahibi Türk Milleti olarak ALPULLU ŞEKER FABRİKASININ fiyatının olamayacağını söylüyor ve dedelerimiz, babalarımız gibi, bedeli ne olursa olsun, bu fabrikaları emperyalizme teslim etmeyeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz. Köylümüzle, çiftçimizle, işçimizle, belediyelerimizle ve halkımızla birlikte emperyalizme ve onun yerli işbirlikçilerine meydan okuyoruz. Dün Çanakkale Geçilmez diyorduk, bugün de Alpullu Satılamaz diyoruz!”

Habertrak/Metin Karakuş