DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % 2,80
BITCOIN 66.136,32 -0.163
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Anıtkabir’deki saygısızlığa tepkiler büyüyor

Son Güncelleme :

24 Aralık 2023 - 10:13

Anıtkabir’deki saygısızlığa tepkiler büyüyor

Malkara Kavakçeşme Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Birlik Yem Fabrikası yönetim kurulu üyesi Sertaç Bayrak, Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesi önünde elleri cebinde poz verdi. Bu poz vatandaşların tepkisini çekti.

Duruma tepki gösteren Karaidemir Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve Tekirdağ DSYB Yönetim Kurulu Muhasip üyesi Zeki Arbay; “Karaidemir Kalkınma Koooperatifi Başkanı ve Tekirdağ DSYB Yönetim Kurulu Muhasip üyesi Zeki Arbay; “Malkara Kavakçeşme Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi şirketi Birlik Yem Fabrikası Yönetim Kurulu üyesi Sertaç Bayrak’ı şiddetle kınıyorum. Ayrıca bu saygısızlığı yapan kişinin ilçemizdeki bir kooperatif başkanı olması beni üzmüştür.” dedi.

 

Karaidemir Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve Tekirdağ DSYB Yönetim Kurulu Muhasip üyesi Zeki Arbay yaptığı açıklamada; “Anıtkabir’deki saygısızlığı kınıyorum. 13 .12.2023 tarihinde Ata’mızın ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’de Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önde Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda mozolesinin önünde eli cebinde bir şekilde poz verme saygısızlığında bulunan Malkara Kavakçeşme Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi şirketi Birlik Yem Fabrikası Yönetim Kurulu üyesi Sertaç Bayrak’ı şiddetle kınıyorum. Ayrıca bu saygısızlığı yapan kişinin ilçemizdeki bir kooperatif başkanı olması beni üzmüştür. Cumhuriyetimizin olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisi’nin de kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan  saygısızlık üzerine Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye Başkanının bu kişinin belediye şirketindeki görevi ile ilgili nasıl bir tutum sergileyeceğini merak ediyorum? Bu konuda ilimizdeki diğer kişi ve kurumların da rahatsızlık duyup gereken hassasiyeti göstereceğinden eminim.” diye konuştu. Habertrak/Salih Aydın