DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
GRAM ALTIN 2.418,47 % 0,36
ÇEYREK A. 3.954,19 % 0,36
BITCOIN 68.740,00 -0.665
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 19°

Anneler Günü kutlandı

Son Güncelleme :

14 Mayıs 2024 - 14:09

Anneler Günü kutlandı

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Anneler Günü düzenlenen törenle kutlandı. Türk Anneler Derneği Tekirdağ Şubesi tarafından düzenlenen programda ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde hanımın büstüne çiçekler bırakıldı.

Tekirdağ Valiliği önünde başlayan törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra ise günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Konuşmasında annelerin önemine değinen Türk Anneler Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Şükran Taşseten; “Bizler kadın ve ana olarak tabiatın ana felsefesiyle iyi ve güzel duyguların, kutsal bir ismin sahibiyiz. Çocuklarımızın çağdaş uygarlık düzeyi içinde yasalara saygılı, demokrasinin ve açık rejimin sağladığı haklarla insan sevgisini yüreğinde taşıyan, vatanını yücelten, bilim teknoloji ve sanatta ilerleyerek yurtta barış dünyada barışın öncüleri olmaları bizim tek mutluluğumuzdur. Sevgili yavrum sen doğduğun ilk günden beri benim canım. gözbebeğimdin. Benim bir parçam olduğun için çok ama çok mutluyum. Ben sen uyurken uvumayan, seni doyurmadan ağzına asla lokma koymayan. Sevinmeyip sevindiren, senin hayatta başarılı bir birey, vatanına milletine hayırlı bir insan, bir meslek sahibi olabilmen için çırpınan annenim. Tüm çocuklarımızın yarının sahibi, Cumhuriyetimizin koruyucuları olarak daha mutlu bir dünyada yaşamaları için sağlam karakterli olmaları ve birbirlerini sevmeleri gerektiğine inanan anneler olarak başarılarınız bizleri her zaman mutlu edecektir. Bizler anne ve kadın olarak hayatın her alanında her meslekte yer alan bireyleriz. Çocuk da yapar, kariyerde yaparız. Kaç çocuk doğuracağımıza, nasıl doğuracağımıza karar verecek durumdayız. Yeter ki önümüze engeller çıkmasın, çıkarılmasın. Anneler ölmesin, öldürülmesin. Kadın cinayetine, tacizlere çocuk tacizlerine engel olacak yasaların meclisten geçirilmesini talep ediyoruz. “dedi.

Çelenk sunma töreni sonrası ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde hanımın büstüne çiçekler bırakıldı. Hayriye Mercanoğlu, anne adlı şiiri okudu. Habertrak/Zekiye Türkkan