DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

BALIK FİYATLARI CEP YAKIYOR

Son Güncelleme :

29 Aralık 2023 - 12:35

BALIK FİYATLARI CEP YAKIYOR

Tekirdağ’da havaların soğumasıyla çeşit çeşit balıklar tezgaha inerken, balık bolluğuna rağmen tüketim balıkçıların beklediği düzeyde değil. Balık fiyatlarında geçen seneye göre ciddi oranda artış gözlenirken, vatandaşlar daha çok ucuz balık türlerine yöneliyor.

Geçtiğimiz ay kilogramı 200 TL hamsi ve istavritin fiyatı 150 TL’ye indi. Fiyatı en ucuz olan istavrit ve hamsi vatandaşların ilgisini çekmeye başladı. Ekonomik zorluklarla boğuşan vatandaşların balığa ilgisinin az olduğu gözlendi.

 

BALIK ALAN KİŞİ SAYISI AZALDI

Tezgâhlarda balık bolluğu dikkat çekse de satışlar balıkçıların beklediği düzeyde olmadığı gözlendi. Balıkçılar ilerleyen günlerde satışların artmasını umuyor. Havaların serinlemesiyle balık satışlarında biraz kıpırdanma olduğunu vurgulayan balıkçı esnafları, vatandaşın balığa ilgisinin ilerleyen günlerde daha da artacağını ümit ediyor.

Balıkçı esnafı;  “Havalar yavaş yavaş soğumaya başladı. Vatandaşların son zamanlarda balığa olan ilgisi arttı. Normalde balık sezonu Eylül ayında açılmıştı. Burada havalar sıcak olduğu için durgun geçiyordu. Yeni balıklar tezgâhlarda sergilenmeye başladı. Havalar soğudukça balık ta artarsa fiyatlar biraz daha düşer. “dedi.

İŞTE BALIK FİYATLARI

Süleymanpaşa sahildeki balıkçılarda balık fiyatları; deniz levreği 300 TL/kg, çipura; 300 TL/kg., lüfer; 200 TL/tane, hamsi; 150 TL/kg, sardalye; 150 TL/kg, zargana 200 TL/kg, istavrit; 150 TL/kg, mezgit 350 TL/kg’den satışa sunuluyor. Habertrak/Serhat Yeşilipek